Emaitzak

FRANTZIAKO HAUTESKUNDEETAKO EMAITZAK

Herriz herriko emaitzak

4. Hautesbarrutia

Itzulia Lehen itzulia Bigarren itzulia
Hautesleak 39.641 39.461
Parte Hartzea 25.254 25.453
Balekoak 24.823 23.991
Hautagaiak Botoak % Botoak %
Jean Lassalle (Zentroa) 6.986 %28.14 13.204 %55.04
Frantxua Maitia (PS) 7.075 %28.5 10.938 %45.59
Marc Oxibar (UMP) 4.274 %17.22 - -
Anita Lopepe (EH Bai) 3.413 %13.75 - -
Robert Bareille (Ezkerreko Frontea) 934 %3.76 - -
Catherine Boutelant-Jeser (Fronte Nazionala) 843 %3.4 - -
Alice Leiziagezahar (Amalur) 500 %2.01 - -
Pako Arizmendi (EAJ) 422 %1.7 - -
Pedro Carrasquedo (NPA) 106 %0.43 - -
Danielle Schaff (UPF) 81 %0.33 - -
Eric Patetin (Ekologia, Pazifismoa, Hazkundearen objezioa) 73 %0.29 - -
Thierry Buisson (EAI) 73 %0.29 - -
Berthe Ratsimba (Lutte Ouvriere) 43 %0.17 - -
5. Hautesbarrutia

Itzulia Lehen itzulia Bigarren itzulia
Hautesleak 85.476 85.483
Parte Hartzea 50.427 49.864
Balekoak 49.755 47.931
Hautagaiak Botoak % Botoak %
Colette Capdevielle (PS) 18.756 %37.7 27.067 %56.47
Jean Grenet (UMP) 15.106 %30.36 20.864 %43.53
Renou Chantal (Fronte Nazionala) 3.551 %7.14 - -
Bernadette Lavigne (Ezkerreko Frontea) 2.797 %5.62 - -
Laurence Hardouin (EH Bai) 2.626 %5.28 - -
Jean Baptiste Mortalena (Independentea) 2.063 %4.15 - -
Marie-Ange Thebaud (Amalur) 1.801 %3.62 - -
Jacques Veunac (Zentroa) 1.714 %3.44 - -
Pascal Lesellier (DR) 417 %0.84 - -
Sergue Nogues (NPA) 378 %0.76 - -
Alexa Hilaire (EAI) 373 %0.75 - -
Hubert Daniele (Lutte Ouvriere) 172 %0.35 - -
Stephane Bernard (EBR-T) 1 %0 - -
6. Hautesbarrutia

Itzulia Lehen itzulia Bigarren itzulia
Hautesleak 94.887 94.879
Parte Hartzea 55.984 56.000
Balekoak 55.187 53.556
Hautagaiak Botoak % Botoak %
Sylviane Alaux (PS) 17.412 %31.55 27.648 %51.62
Michele Alliot-Marie (UMP) 19.517 %35.37 25.908 %48.38
Peio Etxeberri-Aintzart (EH Bai) 5.400 %9.78 - -
Frank Jalleau-Longueville (Fronte Nazionala) 3.495 %6.33 - -
Marie Contraires (Zentroa) 2.124 %3.85 - -
Yvette Debarvieux (Ezkerreko Frontea) 2.104 %3.81 - -
Philippe Etxeberri (Amalur) 1.793 %3.25 - -
Jean Telletxea (EAJ) 989 %1.79 - -
Michel Lamarque (Independentea) 980 %1.78 - -
J. F. Zunzarren (Eskuina) 522 %0.95 - -
Christophe Lepretre (EAI) 356 %0.65 - -
Sylvie Laplace (NPA) 297 %0.54 - -
Michele Noulibos (Lutte Ouvriere) 173 %0.31 - -
Sophie Hautenauve (Piratak) 25 %0.05 - -