Albistea entzun

Iparraldeko 2014ko herri bozak. Lehen itzuliaren ondorena. Mila biztanletik gorako herriak

Berria -

2014ko martxoak 25

Herria Hautagaia Joera Bozak % Haute.
Lapurdi

Ahetze

Pereira VitorIndependentea12212,56-
Elissalde PhilippeEskuina46748,09-
Kapendegi SantiagoAbertzalea+beste38239,34-
Ahurti
Lataillade RobertIndependentea859100,019

Angelu

Olive ClaudeUMP+UDI8.06144,60-
Larrieu ClaudeFG+NPA6013,33-
Ithurbide MikelEzker abertzalea1.0395,75-
Espilondo JeanPS6.58836,45-
Mortalena Jean Baptiste Eskuin-zentroa1.7869,88-

Arbona

Mialocq Marie JosephePS50241,35-
Doiharzabal MarcelleEskuina19816,31-
Apestegi XavierAbertzale+beste51442,34-

Arrangoitze

Bente PatxiIndependentea47224,12-
Mutio Jean MichelEzkerra + abertz.51426,26-
Etxeberria PhilippeEskuina97149,62-

Azkaine

Dagorret Lacarra AnitaAbertzalea+beste52318,67-
Fournier Jean LouisIndependentea1.18242,20-
Clausell PierreEskuina57520,53-
Ladutxe Jean LouisEskuina52118,60-

Baiona

Durruti SylvieEskuina2.95418,54-
Iriart Jean ClaudeAbertzalea+beste1.64210,30-
Etxeto HenriPS5.61935,26-
Nogues SergeFG9445,92-
Etxegarai Jean ReneUDI+UMP4.77829,98-

Bardoze

Diribarne Jean PaulIndependentea64363,9216
Mailharrancin Jean ClaudeIndependentea36336,083

Basusarri

Sorhaits PierreAbertzalea+beste48536,283
Baudry PaulUMP85263,7216

Beskoitze

Ospital Jean MichelIndependentea70447,035
Aiensa FabienneIndependentea79352,9718

Biarritz

Perrin FranckFN6585,05-
Tardits RichardIndependentea1.39410,69-
Accoh MathieuFG6855,25-
Lafite GuyZentro ezkerra2.20116,88-
Veunac MichelZentrista+abertz.2.27417,44-
Brisson MaxUMP+UDI3.04623,36-
Saint Cricq Jean BenoitEskuina1.83614,08-
Barucq GuillaumeIndependentea9477,26-

Bidarte

Alzuri EmmanuelEskuin+abertzalea2.04967,5625
Lamarque MichelEskuina98432,444

Biriatu

Herria Hautagaia Joera Bozak % Haute.
Hiriart MichelEskuina35152,3112
Sorhuet VincentAbertzalea+beste32047,693
Bokale
Maton AlbertEskuina63517,63-
Martin ChristophePS75821,04-
Espiaube Marie JoseFG1.03528,73-
Gonzalez FrancisEzkerra1.17432,59-

Donibane Lohizune

Lafitte PascalAbertzalea+beste1.74025,844
Duhart PeyucoUMP3.69554,8826
Amaro EmilePS1.29819,283

Ezpeleta

Hargain EtienneIndep.+abertzalea50740,144
Iputxa Jean MarieIndep.+abertzalea75659,8615

Getaria

Larrousset AlbertEskuina574100,015
Hazparne
Intxauspe BeñatEskuin+abertzalea2.39976,3826
Etxezaharreta MartineAbertzalea+beste74223,623

Hendaia

Elizalde IkerEzker abertzalea69312,56-
Sallaberri Jean BaptisteZentro-eskuina1.59928,98-
Saint Martin EricPC5029,10-
Ezenarro KottePS2.01436,51-
Beitia RichardEskuina70912,85-

Hiriburu

Iriart AlainAbertzalea+beste1.899100,027
Itsasu
Gamoy RogerUMP67352,4615
Laskarai PhilippeEzker abertzalea26020,272
Irikin Jean PaulZentro-eskuina35027,282

Jatsu

Castaing AlainIndependentea536100,015
Kanbo
Bru VincentEskuina2.07072,3025
Hiriart-Urruti ArgitxuAbertzalea+beste79327,704

Larresoro

Lamerens Jean MichelIndependentea790100,019
Lehuntze
Guillemotonia PierreEzkerra+ abertz.83066,0316
Sausse Jean FrancoisIndependentea42733,973

Milafranga

Dufourcq RobertEzkerra86559,0815
Duprat SebastienIndependentea59940,924

Mugerre

Hirigoien RolandEskuina2.210100,027
Sara
Gerendiain MichelEzker abertzalea36524,372
Laborde Jean BaptisteIndep.+abertzalea1.13375,6321

Senpere

Nousbaum Pierre MarieUMP1.26439,76-
Idiart DominiqueEzkerra1.38943,69-
Bederede Jean FrancoisAbertzalea+beste52616,55-

Urketa

Bidegarai BarthelemyEskuina77860,1716
Herria Hautagaia Joera Bozak % Haute.
Iantzi LaurentIndependentea32324,982
Samson Jean BernardEzkerra19214,851

Urruña

Aramendi PhilippeEzker abertzalea1.32125,64-
Lassalle RenaudPS68713,33-
De Coral OdileUMP1.78034,54-
Poulou DanielEskuina1.36526,49-

Uztaritze

Saint Jean Jean ClaudeIndependentea96428,07-
Saint Martin CecileEzkerra42412,35-
Lesbats DominiqueEskuina74321,64-
Karrere BrunoAbertzalea+beste1.30337,94-

Ziburu

Poulou GuyUMP1.66143,69-
Poulou MichelEskuina3248,52-
Aldana-Douat EnekoEzker abertzalea80221,09-
Duhaldeborde HenriPS1.01526,70-

Zuraide

Borda-Ibarluzia M.ChristineAbertzalea+beste20825,71-
Genin PatrickIndependentea26432,63-
Sansberro ThierryIndependentea33741,66-

Herria Hautagaia Joera Bozak % Haute.
Nafarroa Behera

Baigorri

Koskarat Jean MichelAbertzalea+beste61553,4815
Lambert Jean BaptisteUMP53546,524

Bastida

Dagorret FrancoisIndependentea34057,1412
Ducazeau FredericIndependentea25542,863
Bidaxune
Robert VeroniqueEzkerra19626,852
Dallemane MichelEskuina53473,1513

Donapaleu

Irola StephaneAbertzalea+beste13214,18-
Massondo CharlesZentro-eskuina33535,98-
Loustaudaudine J.JacquesEskuina46449,84-

Donibane Garazi

Larre XabiAbertzalea+beste30533,302
Idiart AlphonseEskuina61166,7013

Herria Hautagaia Joera Bozak % Haute.
ZUBEROA

Maule-Lextarre

Elkegarai BeñatAbertzalea+beste25213,25-
Davant MathiasPS26113,72-
Labadot LouisPC59531,28-
Etxebest MichelZentro-eskuina79441,75-

Sohüta

Arhie Jean ReneEzkerra32545,393
Beguerie AdrienIndependentea39154,6112

Sareko BERRIAzalea:

Udazkenean, BERRIAlagun egiteko pausoa eman dezazun, eskaintza bat egin nahi dizu BERRIAk. Herri baten kulturaren plaza da BERRIA. Kultur egitasmo, dinamika eta ekitaldi anitzen erakustoki. Euskal kulturaren inguruko informazioaren plaza handia. Azaroan eta abenduan, Euskaraldiak, Bertsolari Txapelketa Nagusiak eta Durangoko azokak hartuko dituzte, besteak beste, BERRIAren orrietako asko, paperean eta webgunean.

Albiste asko irakurriko dituzu, segur aski webgune honetan bertan. Eta eskari bat egin nahi dizugu: har ezazu konpromisoa irakurtzen duzunarekin. Irakurleen babes ekonomikoa funtsezkoa da BERRIAren etorkizuna ziurtatzeko.

Astekaria

Asteko gai hautatuekin osatutako albiste buletina. Astelehenero, ezinbesteko erreportajeak, elkarrizketak, iritziak eta kronikak zure posta elektronikoan.

Iruzkinak kargatzen...

Izan BERRIAlaguna

Hitzen, ekintzen eta errimen eztanda. Herri bat BERRIAren kulturaren plazan. Baliatu udazkenean BERRIAlagun egiteko eskaintza.