09:30. Gastronomia lehiaketa, Areatzan: Txipiroiak tintan.
10:00. Diana txistulariekin, eta txupinazoa.
10:00. Xake txapelketa, Areatzan.
10:00. Umeentzako tailer gastronomikoa: entsaladak.
11:00. XX. tiragoma txapelketa, Areatzan.
11:00. Erraldoien eta buruhandien kalejira, Euskal Museotik.
11:00. Txikigunea, Casilda Iturrizar parkean.
12:00. Marijaiaren eta zirkuaren bisita Basurtuko ospitalera.
12:00. Bilbainadak: Los Chimberos.
12:00. Herri kirolak, Arriaga plazan: Julen. Larrea, X. Polanko, Eneko Saralegi, David Naredo aizkolariak; Joseba Ostolaza eta Udane Ostolaza harri-jasotzaileak.
12:00. Udal Musika Bandaren kontzertua, Areatzako kioskoan.
13:00. Bilbainadak, Bilbotarrak taldearekin, Zazpikaleetan.
13:30. Kaleko antzerkia, Gas plazan: Circo Los taldearen Vintage Brothers ikuskizuna.
14:00. Bertso bazkaria Onintza Enbeita eta Igor Elortzarekin, Santiago plazan.
14:00. Gastronomia lehiaketako sarien banaketa, Areatzan.
19:00. Euskal dantzak, Plaza Barrian: Salbatzaile.
19:30. Umeentzako antzerkia, Txikigunean: Zirika Zirkus taldearen Ondorengoak ikuskizuna.
20:00. Pop-Rockaren 34. erakustaldia, Bilborock aretoan: Las Sexpeares eta Rosebud.
20:00. Erromeria eta Larrain dantza, Plaza Barrian.
20:30. Musika klasikoaren kontzertua, Atxuriko Gizakundearen elizan: Ensemble Huberman.
20:30. Zezensuzkoa, Arriagan.
21:00. DJ Luis Carlos del Pozo, Pergolan.
21:30. Kaleko antzerkia, Gas plazan: Cirque La Compagnieren L'Avis Bideon. Fase A ikuskizuna.
22:30. 29. Bilbo Hiria Su Artifizialen Nazioarteko Lehiaketa Nagusia: Pirotecnia Zaragozana su etxea.
23:15. Show Revelacion, Plaza Biribilean.
23:30. BOS, Bilboko Korala eta Monica Naranjo, Abandoibarran.
23:30. Linval Thompson & Strong like Samson band, Plaza Barrian.
23:30. La Barca de Mitjana, Pergolan.
00:00. Revolta Permanent eta Huntza, Europa parkean.
Konpartsen egitaraua
10:00. 3x3 basket txapelketa, Erripan.
11:00. Txikigunea, Askapeñan.
11:00. Irrintzi konpartsako txistularien kalejira Basurtoko ospitalera.
11:30. Paperezko txotxongiloak, Kaixon.
11:30. Serigrafia tailerra, Komantxen.
12:00. Ibarrako piper dastaketa, Arriaga atzealdean.
12:00. Puzgarriak eta ur ekintzak, Erripan.
12:00.Ongi Etorri lagun antzerkia Zirtaka taldearekin, Algaran.
12:00. Euskal txikigunea eta igerilekua, Euskalgunean.
12:00. Komiki tailerra, Hontzak-en.
12:00. Meraki magoa, Kaialden.
12:00. Irola irratia, Komantxen.
12:00. Rokodromoa, Komantxen.
12:00. Musika tailerra, Piztiak-en.
12:00. Nekazari azoka, Triangunen.
12:00. Piztu Bilbo, Triangunen.
12:00. Txikigunea, Txomin Barullon.
12:30. Tatuaia tailerra, Pa... Ya!-n.
13:00. Bilbo Hiria irratiaren zuzeneko emanaldia, Algaran.
13:00. Boga Beertso dastaketa, Altxaporruen.
13:00. Bitsa festa, Arriaga plazan.
13:00. Marianito musikatua, Euskalgunean: Afrontu.
13:00. Umeentzako tailerra, Uribarrin.
13:30. Marianito musikatua, Txomin Barullon: Sabin.
14:00. Zurrumurruen aurkako munduko bazkaria.
14:30. Iparralde eguna Kaskarotenea ikastolarekin, Algaran.
15:00. Kaixo bazkaria, Kaixon.
15:00. Okupazio Eguna bazkaria, Komantxen.
16:30. Bingotxou Altxaporruen.
16:30. Parte hartzeko kontzertua, Triangunen.
17:00. Eskalada bilbotarra, Askapeñan.
17:30. Erraldoien tailerra, Arriaga plazan.
18:00. Klasika kontzertua, Hontzak-en.
18:00. Discplicentes, Kaialden.
18:00.Trans-poting, poteo trabestitua, Pinpilinpauxan.
18:00. II. Txomin Barullo sariak.
18:00. Dantza eskola, Zaratasen.
19:00. Eulia eta kanpaia sariaren banaketa eta kalejira, Areatzan.
19:00. Sigi-saga dantza plaza, Hontzak-en.
19:00. Zumba, Kaixon.
19:00. Gaztetxeen aldeko kalejira, Komantxen.
19:00. Down The Ladder, Revert eta Motorastola, Piztiak-en.
20:00. Kobertizo, Aixeberrin.
20:00. Hijos de tu Iglesia, Altxaporruen.
20:00. Bocabeats, Kaialden.
20:00. Txomin Barullo I. antzerki labur lehiaketa.
20:00. Solo por esta noche, Zaratasen.
20:30. Cloverwind, Kaixon.
20:45. Dolphiners, Uribarrin.
21:00. Xiberoots, Askapeñan.
21:00. Moskotarrak-eko lasterketa handia.
23:00. New York Ska Jazz Ensemble eta MG Banda, Algaran.
23:00. Zirkinik bez, Altxaporruen.
23:00. Enkore eta DJ Elepunto, Euskalgunean.
23:00. Freestyle Street Moves, Txomin Barullon.
23:00. Beranduegi, Uribarrin.
23:30. Dientes de Luna, Askapeñan.
23:30. Ttun Ttun Brigade, Komantxen.
23:45. DJ gaua, Hor Dago Abanten.
23:45. Runaway, Tintingorrin.
00:00. Sonic Toys, Aixe Berrin.
00:00. G4rcis DJ, Irrintzin.
00:00. Urrats, Kaixon.
00:30. DJ Iraultza, Askapeñan.
00:30. Pingüistar, Pinpilinpauxan.
01:00. Baratxuri-zopa banaketa, Hontzak-en.
01:30. Penkoletas sisters, Komantxen.
02:00. DJ Jusseff, Hontzak-en.
03:00. Intifada Marika DJ, Komantxen.
EGUNEKO EGITARAUA
Iruzkinak
Ez dago iruzkinik
Ordenatu