EGUNEKO EGITARAUA

Zirkua, ospitalean.
Zirkua, ospitalean. M. RAMIREZ / FOKU

Berria -

2018ko abuztuak 22
09:00. Gastronomia lehiaketa, Areatzan: txipiroiak beren tintan.

10:00. Diana, txistulariekin, eta txupinazoa.

10:00. Xake txapelketa, Areatzan.

10:00. Basket 3x3 VI. txapelketa, Erripan.

11:00. XIX. Tiragoma Txapelketa, Areatzan.

11:00. Haurrentzako tailerrak: frutazko entsalada, Areatzan.

11:00. Erraldoien eta buruhandien kalejira, Euskal Museotik.

11:00. Txikigunea, Casilda Iturrizar parkean.

12:00. Zirkuak eta Marijaiak bisita Basurtuko ospitaleko haurrei.

12:00. Bilbainadak: Beti Aurrera eta Azul Bilbao, Pergolan.

12:00. Herri kirolak, Areatzan. Urrezko Aizkora: Aitzol Atutxa eta Iker Vicente; Inaxio Perurena harrijasotzailea; Oscar Perez eta Ousman Drameren txingalariak.

12:00. Udal Musika Bandaren kontzertua, Areatzako kioskoan.

13:00. Bilbainadak, Bilbotarrak taldearekin, Zazpikaleetan.

13:30. Kaleko antzerkia, Arriaga plazan: Niño Costriniren taldearen Crazy Mozart ikuskizuna.

14:00. Bertso bazkaria, Santiago plazan: Uxue Alberdi eta Unai Iturriaga.

19:00. Euskal dantzak, Plaza Barrian: Salbatzaile taldea.

19:30. Umeentzako antzerkia, Gas plazan: Deabru Beltzak taldearen Denboran dantzan ikuskizuna.

20:00. Pop-Rockaren 33. erakustaldia, Bilborock aretoan: Nevadah eta Free The Wheel taldeak.

20:00. Erromeria eta larrain dantza, Plaza Barrian.

20:30. Musika klasikoaren kontzertua, Atxuriko Gizakundearen elizan: Elisso Bolkvadze.

20:30. Zezensuzkoa, Arriagan.

21:00. DJ Luis Carlos del Pozo, Pergolan.

21:30. Kaleko antzerkia, Arriaga plazan: Les Petits Detournements taldearen Brock'n'roll ikuskizuna.

22:30. 28. Bilbo Hiria Su Artifizialen Nazioarteko Lehiaketa Nagusia: Enigma Fireworks su etxea.

23:15. Dantzaldia Kosmos Orkestra taldearekin, Areatzan.

23:30. Bilboko Orkestra Sinfonikoa eta Ute Lemper, Abandoibarran.

23:30. Johny Osbourne, Plaza Barrian.

23:30. Coro Marinero Manin taldea, Pergolan.

24:00. Skakeitan eta Vendetta, Europa Parkean.

Konpartsen egitaraua

11:00. Puzgarriak eta ur ekintzak, Arriaga atzeko aldean.

11:00. Tiragoma, Askapeñan.

11:00. Puzgarriak eta ur ekintzak, Erripan.

11:30. Umeentzako jolasak, Askapeñan.

11:30. Nekazaritza azoka, Triangunen.

12:00. Mozorro tailerrak, Arriaga atzealdean.

12:00. Ibarrako piper dastaketa, Arriaga atzealdean.

12:00. Euskal Txikigune, Euskalgunean.

12:00. Rokodromoa, Komantxen.

12:00. Irola irratia, Komantxen.

12:00. Animalia belarriak tailerra, Piztiak-en.

12:30. Lurra eguna, Eguzkizaleak-en.

12:30. Maskara tailerra, Pa...Ya!-n.

12:30. Umeentzako tailerrak, Zaratasen.

13:00. Ziburuko Kaskarotenea ikastolaren aldeko bazkaria eta Anje Duhalde, Algaran.

13:00. Bilbo Hiria irratiaren zuzeneko emanaldia, Algaran.

13:00. Etxeandia eta Boga arteko garagardo desafioa, Altxaporruen.

13:00. Waterpolo txapelketako finala eta finalaurrekoa.

13:00. Umeentzako tailerra: Ongi etorri errefuxiatuak, Triangunen.

13:30. The Sheriff Band, Euskalgunean.

15:00. Lurra eguneko bazkaria, Eguzkizaleak-en.

15:00. Okupazio eguneko bazkaria, Komantxen.

16:30. Konpartsen arteko ginkana, Arriaga atzealdean.

17:00. Kalejira, Komantxen.

17:00. Puzgarriak, Erripan.

17:30. Konpartsakidetu! Irrien Lagunak, Areatzan.

18:00. Klasika kontzertua, Hontzak-en.

18:00. Trans-poting, poteo trabestitua, Pinpilinpauxan.

18:00. Rally poteoa, Piztiak-en.

18:00. Dantza eskola, Zaratasen.

18:30. Txapito Guzman eta Ibarrako Langostinoak, Altxaporruen.

19:00. Zumba, Kaixon.

19:00. Eulia eta kanpaiaren banaketa, eta kalejira, Areatzan.

19:15. Sigi-saga dantza plaza, Hontzak-en.

19:30. Control de Plagas & friends, Piztiak-en.

20:00. Kobertizo, Aixeberrin.

20:00. Five Direction, Kaialden.

20:00. Solo por esta Noche, Zaratasen.

20:00. Franz Reichelt, Triangunen.

20:15. Los Demenciales Chicos Acelerados, Kulturgunean.

20:30. Moskogola, Moskotarrak-en.

21:00. Euskal karaokea, Euskalgunean.

21:00. Jean Paolo y La Siempreviva, Uribarrin.

21:30. Larrutan del Che, Txomin Barullon.

23:00. DJ Bull, Askapeñan.

23:00. Revolta Permanent eta DJ Elepunto, Euskalgunean.

23:00. Yau, Kaixon.

23:00. Zirkinik Bez, Kulturgunean.

23:00. Obsesion Fatal, Txomin Barullon.

23:00. Beranduegi erromeria, Uribarrin.

23:30. Vulk eta Kaskezur, Algaran.

23:30. DJ Paul Swyle, Irrintzin.

23:30. Kenna I & Glamity Sound, Komantxen.

23:30. Runaway, Tintigorrin.

23:45. The Kleejoss Band, Aixeberrin.

00:00. DJ emanaldia, Hor Dago! Abante-n.

00:30. Angelita la Perversa, Pinpilinpauxan.

01:00. Feos Pero Majos, Kaixon.

01:00. Suaia eta Ama Rebel, Komantxen.

01:00. Baratxuri zopa banaketa, Hontzan.

01:00. Penadas por la Ley, Txomin Barullon.

02:00. El Txef A, Algaran.

04:00. DJ Parche Cumbiantxe, Komantxen.