Webgune honek cookie-ak erabiltzen ditu zure nabigazioa errazteko, publizitatea erakusteko eta analisi estatistikoak egiteko. Nabigatzen jarraitzen baduzu, hauen erabilera onartzen duzula ulertuko dugu. Informazio gehiago nahi baduzu, kontsultatu Cookie Politika

Berria.eus

Zerbitzuak Agenda

Publizitatea

Agenda

Antzerkia

  • Rojo Telon: Haiek naiz

    GETXO 13:00. San Nikolas plazan (2018-10-13)
    Rojo Telon: Haiek naiz
  • Kiti Manver eta Xevy Muradai: Sensible

    DONOSTIA 20:00. Antzoki Zaharrean (2018-10-13)
    Kiti Manver eta Xevy Muradai: Sensible
  • Rhum & Cia: Rhümia

    BARAKALDO 19:00. Barakaldo antzokian (2018-10-13)
    Rhum & Cia: Rhümia
  • Hansel y Gretel musikala

    ELGETA 17:00. Espaloian (2018-10-13)
    Hansel y Gretel musikala
  • Artedrama: Zazpi senideko

    GETXO 20:00. Andres Isasi musika eskolan (2018-10-13)
    Artedrama: Zazpi senideko
  • TDiferencia: Salir de cuentas a los 50

    IRUN 20:00. Amaia kultur zentroan (2018-10-13)
    TDiferencia: Salir de cuentas a los 50
  • La Tropa Produce: El pirata Malapata en busca del tesoro

    BILBO 17:00. Campos Eliseos antzokian (2018-10-13)
    La Tropa Produce: El pirata Malapata en busca del tesoro
  • Mirari Martiarena eta Idoia Torregarai: Bakean dagoenari bakean utzi! bakarrizketa

    URNIETA 21:30. Xoxokako jaietan (2018-10-13)
    Mirari Martiarena eta Idoia Torregarai: Bakean dagoenari bakean utzi! bakarrizketa
  • La Nordika: Rojo estándar

    DURANGO 18:00. eta 21:00etan, Ezkurdin (2018-10-13)
    La Nordika: Rojo estándar
  • Trotamundos: Historias de un baúl

    BASAURI 11:30. Lopez Cortazar plazan (2018-10-13)
    Trotamundos: Historias de un baúl
  • Ester Bellver: Requiem

    BARAKALDO 21:00. eta igandean, 19:00etan, Arimaktoren (2018-10-13)
    Ester Bellver: Requiem
  • Tdiferencia konpainiak 'Salir de cientas a los 50' lana emango du. Sarrerak: orokorra 14,60 euro; langabeena, Gazte Txartela dutenena, eta 14 urtetik beherakoena, 9,40 euro.

    IRUN 20:00. Amaia KZn (2018-10-13)
    Tdiferencia konpainiak 'Salir de cientas a los 50' lana emango du. Sarrerak: orokorra 14,60 euro; langabeena, Gazte Txartela dutenena, eta 14 urtetik beherakoena, 9,40 euro.
  • Itsasotik Herrira

    ORIO 18:00. Herriko plazan (2018-10-13)
    Itsasotik Herrira

Bertsolaritza

  • Nazioarteko Inprobisatzaileen Bira (2018)

    BAIONA 18:00. Cite des arts, Arte eskola (2018-10-13)
    Nazioarteko Inprobisatzaileen Bira (2018)
  • Bertsolariak

    URNIETA 11:00. Xoxoka auzoa (2018-10-13)
    Bertsolariak
  • Taldekako Xilaba. Xiberoa, Lapurdi eta Baxenabarreko Taldekako Bertsulari Xapelketa (6. 2018)

    ALTZüMARTA 19:00. Altzumartako gela (2018-10-13)
    Taldekako Xilaba. Xiberoa, Lapurdi eta Baxenabarreko Taldekako Bertsulari Xapelketa (6. 2018)
  • Ondarearen Europako Jardunaldiak. "Plazida Otaño oroituz. Emakumeen isilpeko emaria" ikuskizuna

    ZIZURKIL 18:30. Pedro Mari Otaño plaza (2018-10-13)
    Ondarearen Europako Jardunaldiak. "Plazida Otaño oroituz. Emakumeen isilpeko emaria" ikuskizuna
  • Nazioarteko Inprobisatzaileen Bira

    BAIONA Baiona (2018-10-13)
    Nazioarteko Inprobisatzaileen Bira
  • Xilaba 2018 - Lehen fasea

    LüKüZE-ALTZüMARTA Lüküze-Altzümarta (2018-10-13)
    Xilaba 2018 - Lehen fasea

Bestelakoak

  • Imanol Ituiño eta Jose Fugy: Gertuko magia

    TOLOSA 17:30. Berazubin (2018-10-13)
    Imanol Ituiño eta Jose Fugy: Gertuko magia
  • Liburu Baby Kluba: ipuinak eta musika, 0-3 urte

    DONOSTIA 13:00. Ernest Lluch kultur etxean (2018-10-13)
    Liburu Baby Kluba: ipuinak eta musika, 0-3 urte
  • Engranajes de la vida, flamenkoa eta Lorcaren poesia

    BILBO 20:00. Haceria aretoan (2018-10-13)
    Engranajes de la vida, flamenkoa eta Lorcaren poesia
  • Larunbatetako azoka

    IRUN 08:00. Urdanibia plazan (2018-10-13)
    Larunbatetako azoka
  • Ate idekiak Hazparneko ikastolan

    HAZPARNE Hazparne (2018-10-13)
    Ate idekiak Hazparneko ikastolan
  • Imanol Ituiño: Magia parrastan

    ATAUN 22:00. Troskaeta tabernan (2018-10-13)
    Imanol Ituiño: Magia parrastan
  • III. Urkabeko Igoera.

    OIARTZUN 17:00. Bidegorritik (Makutso baserriaren ondoan). (2018-10-13)
    III. Urkabeko Igoera.
  • Udalaren aurrekontu parte hartzaileen gaineko informazioa emateko, eta ekarpenak egiteko, gunea jarriko dute.

    IRUN 11:00. Zabaltza plazan (2018-10-13)
    Udalaren aurrekontu parte hartzaileen gaineko informazioa emateko, eta ekarpenak egiteko, gunea jarriko dute.
  • Ate Irekiak: Bisitak orduterdiko iraupena izango du eta erleak ikusteaz gain, aurtengo udazkeneko eztia abaraskatik ateratzen ikusi ahal izango du Aikurrera hurbilzen den guztiak

    URRETXU 11:00. Aikur Erle Museoan (2018-10-13)
    Ate Irekiak: Bisitak orduterdiko iraupena izango du eta erleak ikusteaz gain, aurtengo udazkeneko eztia abaraskatik ateratzen ikusi ahal izango du Aikurrera hurbilzen den guztiak
  • "Gure oroitzapenak" filma

    MAULE-LEXTARRE Maule-Lextarre (2018-10-13)
    "Gure oroitzapenak" filma
  • Kaleko jolasak.

    HONDARRIBIA 17:00. Saindua Udal Gaztelekuan (2018-10-13)
    Kaleko jolasak.
  • Itsasotik Herrira

    ZARAUTZ 10:30. Itsas-pasealekua: Zarauztik Getariara (2018-10-13)
    Itsasotik Herrira
  • Itsasotik Herrira_Open Lab Urola Kosta

    GETARIA 11:30. Pilotalekuan (2018-10-13)
    Itsasotik Herrira_Open Lab Urola Kosta

Dantza

  • Oinkari & Hika: Sagartu

    MARKINA-XEMEIN 18:30. liburutegi aurrean (2018-10-13)
    Oinkari & Hika: Sagartu
  • Lasala: Lu, Female eta Trip

    ARRASATE 19:30. Amaia antzokian (2018-10-13)
    Lasala: Lu, Female eta Trip
  • The Serious Battle, break dance lehiaketa

    BILBO 16:00. Bilborocken (2018-10-13)
    The Serious Battle, break dance lehiaketa
  • Ohorezko aurreskua eta Durangoko Dantzariak

    DURANGO 12:30. Udaletxe plazan (2018-10-13)
    Ohorezko aurreskua eta Durangoko Dantzariak
  • Edurne taldea: soka-dantza

    BASAURI 12:45. San Fausto plazan (2018-10-13)
    Edurne taldea: soka-dantza

Erakusketak

Ez da ekitaldirik aurkitu

Hitzaldiak

  • Bidehuts, Erraiak, Musikazuzenean eta Taupaka: Mukuru, euskal sortzaileen elkargunea

    ERRENTERIA 11:00. Mikelazulon (2018-10-13)
    Bidehuts, Erraiak, Musikazuzenean eta Taupaka: Mukuru, euskal sortzaileen elkargunea
  • Beñat Zintzo-Garmendia "Euskal joko eta kirolen historia XIX. mendean"

    EAUZE Eauze (2018-10-13)
    Beñat Zintzo-Garmendia "Euskal joko eta kirolen historia XIX. mendean"

Ikastaroak

  • Pasaiako 37. Umorezko Antzerki Jardunaldien barruan, klown ikastaroa, Joserra Fachadoren eskutik, doan.

    PASAIA 10:00. Antxoko kultur etxean (2018-10-13)
    Pasaiako 37. Umorezko Antzerki Jardunaldien barruan, klown ikastaroa, Joserra Fachadoren eskutik, doan.

Ikus-entzunezkoak

  • Haurrentzako zinea: "Tadeo Jones 2: el secreto del rey Midas"

    DONOSTIA 17:00. Aiete kultur etxean (2018-10-13)
    Haurrentzako zinea: "Tadeo Jones 2: el secreto del rey Midas"
  • Axut !, Artedrama eta Le Petit Théâtre de Pain "Zazpi senideko"

    GETXO Getxo (2018-10-13)
    Axut !, Artedrama eta Le Petit Théâtre de Pain "Zazpi senideko"
  • 'Mary Shelley' filmaren proiekzioa, liburutegiak antolatutako 'Mary Shelleyren Frankenstein. 200 urte puskak josten' zikloari lotuta. 4 euro.

    HONDARRIBIA 20:00. Itsas Etxea Auditoriumean (2018-10-13)
    'Mary Shelley' filmaren proiekzioa, liburutegiak antolatutako 'Mary Shelleyren Frankenstein. 200 urte puskak josten' zikloari lotuta. 4 euro.
  • Izartxo kabalkada

    UZTARITZE Uztaritze (2018-10-13)
    Izartxo kabalkada

Irteerak

  • Onddoen eta perretxikoen mundua ezagutzeko irteera, Jesus Mari Orcajok eta Patxi Lagok gidatua. Arropa egokia eramateko eskatu dute. Doan da, baina izena eman behar da honako telefono zenbakiren batera deituz: 010/943505152 / 943490219

    IRUN 10:00. Lapurriturriko interpretazio gunetik (2018-10-13)
    Onddoen eta perretxikoen mundua ezagutzeko irteera, Jesus Mari Orcajok eta Patxi Lagok gidatua. Arropa egokia eramateko eskatu dute. Doan da, baina izena eman behar da honako telefono zenbakiren batera deituz: 010/943505152 / 943490219

Musika

  • Izaro

    OñATI 20:00. Gaztelekuan (2018-10-13)
    Izaro
  • Standa, L.S. Senghor eta Jotakie

    AZPEITIA 22:30. gaztetxean (2018-10-13)
    Standa, L.S. Senghor eta Jotakie
  • Fanfare Ciocarlia

    DONOSTIA 21:00. Dabadaban (2018-10-13)
    Fanfare Ciocarlia
  • Metal Top: IX. Tuba Jaialdia

    AZPEITIA 14:00. Plaza Nagusiko kioskoan (2018-10-13)
    Metal Top: IX. Tuba Jaialdia
  • Metal Top: Spanish Brass

    AZPEITIA 20:00. Soreasu antzokian (2018-10-13)
    Metal Top: Spanish Brass
  • Willis Drummond: zuzenekoaren grabazioa

    DONOSTIA 22:00. Intxaurrondo kultur etxean (2018-10-13)
    Willis Drummond: zuzenekoaren grabazioa
  • Oasis Musikal Show

    TOLOSA 19:30. eta 00:00etan, Berazubiko jaietan (2018-10-13)
    Oasis Musikal Show
  • Larrian Gozo

    USURBIL 17:00. Aginagako Eliza Zaharrean (2018-10-13)
    Larrian Gozo
  • Los Zopilotes Txirriaos eta Laiotz

    USURBIL 23:59. Aginagako frontoian (2018-10-13)
    Los Zopilotes Txirriaos eta Laiotz
  • DJ Txankleta eta DJ Jo Ta Txo

    USURBIL 04:00. Aginagako Eliza Zaharrean (2018-10-13)
    DJ Txankleta eta DJ Jo Ta Txo
  • Abel Pintos

    BILBO 21:00. Stage Liven (2018-10-13)
    Abel Pintos
  • Tximeleta

    ZALDIBIA 20:30. eta 23:00etan, plazan (2018-10-13)
    Tximeleta
  • Game In

    ZORNOTZA 18:15. Mangamoren, Japoniar aretoan (2018-10-13)
    Game In
  • Zwei

    ZORNOTZA 19:45. Mangamoren, Japoniar aretoan (2018-10-13)
    Zwei
  • Rupatrupa

    BILBO 20:30. Cotton Cluben (2018-10-13)
    Rupatrupa
  • Pink Tones: Pink Floyd Show

    BILBO 21:30. Kafe Antzokian (2018-10-13)
    Pink Tones: Pink Floyd Show
  • Marvin & Guy, Mkol eta Arizonako Billy

    DONOSTIA 23:59. Dabadaban (2018-10-13)
    Marvin & Guy, Mkol eta Arizonako Billy
  • Anntona

    BILBO 20:00. Serie B aretoan (2018-10-13)
    Anntona
  • DJ On & On

    BILBO 22:30. Muelle tabernan (2018-10-13)
    DJ On & On
  • Incoscientes

    BILBO 21:00. Azkenan (2018-10-13)
    Incoscientes
  • No Crafts eta Albert Cavalier

    BILBO 20:30. Shaken (2018-10-13)
    No Crafts eta Albert Cavalier
  • Wicked Wizzard eta Eraso

    BILBO 21:00. Satelite T-n (2018-10-13)
    Wicked Wizzard eta Eraso
  • Love Gospel Bilbao

    BILBO 20:00. BBK ardetoan (2018-10-13)
    Love Gospel Bilbao
  • Raqueta Brokovich

    BILBO 22:00. Via de Fugan (2018-10-13)
    Raqueta Brokovich
  • Gabenara eta DJ Altzibar

    URNIETA 01:00. Xoxokako jaietan (2018-10-13)
    Gabenara eta DJ Altzibar
  • Cor Vivace abesbatza: Love

    BASAURI 20:00. Social antzokian (2018-10-13)
    Cor Vivace abesbatza: Love
  • Amparanoia eta La Tokokera

    BASAURI 22:30. Arizgoiti plazan (2018-10-13)
    Amparanoia eta La Tokokera
  • Miasthemia

    BARAKALDO 20:00. El Tubon (2018-10-13)
    Miasthemia
  • Luhartz

    DURANGO 19:00. eta 22:30ean, Andramarin (2018-10-13)
    Luhartz
  • Zirkinik Bez, Nebrashka eta Drumkopters

    DURANGO 22:00. txosnetan (2018-10-13)
    Zirkinik Bez, Nebrashka eta Drumkopters
  • Reincidentes

    DURANGO 23:00. Ezkurdin (2018-10-13)
    Reincidentes
  • JMJ Trio

    BILBO 12:30. La Riberan (2018-10-13tik 2018-10-14ra.)
    JMJ Trio
  • Dormanth, Rezikle, In Thousand Lakes eta Sonambula

    DONOSTIA 20:00. Mogambon (2018-10-13)
    Dormanth, Rezikle, In Thousand Lakes eta Sonambula
  • Ana Belen Garcia, Lucia Gomez, Igor Arostegi eta Maria Lourdes Moratinos

    AZKOITIA 20:00. Amabirjinaren Jasokundearen parrokian (2018-10-13)
    Ana Belen Garcia, Lucia Gomez, Igor Arostegi eta Maria Lourdes Moratinos
  • Remix

    BASAURI 23:59. San Fausto plazan (2018-10-13)
    Remix
  • Nigara Zuek, Paxkal Irigoien, Seitan, Isuo Ta Kezman, Peru Galbete, Iturria eta Hatxe

    ERRENTERIA 18:00. Mikelazulon (2018-10-13)
    Nigara Zuek, Paxkal Irigoien, Seitan, Isuo Ta Kezman, Peru Galbete, Iturria eta Hatxe
  • Txost!, Klak!son eta Muskulo

    ERRENTERIA 22:00. Niessen aretoan (2018-10-13)
    Txost!, Klak!son eta Muskulo
  • Beer Toki Fest: Schwach, Urgatz, Boogie Van, Managaitz, Hyedra eta Olaia Toral

    VILLABONA 17:30. Berdura plazan (2018-10-13)
    Beer Toki Fest: Schwach, Urgatz, Boogie Van, Managaitz, Hyedra eta Olaia Toral
  • Hezur Beltzak

    ZUMARRAGA 19:30. Etxeberri auzoan (2018-10-13)
    Hezur Beltzak
  • 2zio

    ANOETA 19:00. Anoeta (2018-10-13)
    2zio
  • Willis Drummond + Joseba Irazoki

    DONOSTIA 22:00. Donostia (2018-10-13)
    Willis Drummond + Joseba Irazoki
  • Txost! + Klak!Son + Muskulo

    ERRENTERIA 22:00. Errenteria (2018-10-13)
    Txost! + Klak!Son + Muskulo
  • Girabiraren saio berrian, Txikimusika. Partaideak: Gasteiz Big Band, Skola Musik, Kuttuna haur eskola, Marte sorkuntza tailerra (tailer bat), eta Sergio Lopez (gorputz perkusioa). Jatekoa eta edatekoa egongo dira, baina etxetik ere eraman daitezke.

    IRUN 12:00. Alai Txoko parkean (2018-10-13)
    Girabiraren saio berrian, Txikimusika. Partaideak: Gasteiz Big Band, Skola Musik, Kuttuna haur eskola, Marte sorkuntza tailerra (tailer bat), eta Sergio Lopez (gorputz perkusioa). Jatekoa eta edatekoa egongo dira, baina etxetik ere eraman daitezke.
  • Nashville Pussy + Kauce

    ATARRABIA Atarrabia (2018-10-13)
    Nashville Pussy + Kauce
  • Zirkinik Bez + Nebrashka + Drumkopters

    DURANGO 22:30. Durango (2018-10-13)
    Zirkinik Bez + Nebrashka + Drumkopters
  • Kantujira

    DONOSTIA 12:00. Eliza kaletik (2018-10-13)
    Kantujira
  • Pink Tones

    BILBO 21:30. Bilbo (2018-10-13)
    Pink Tones
  • Eraso! + Wicked Wizzard

    BILBO 21:00. Bilbo (2018-10-13)
    Eraso! + Wicked Wizzard
  • Javiera Mena

    DONOSTIA 21:00. Donostia (2018-10-13)
    Javiera Mena
  • Henri Herbert & The Fury + Stacie Collins

    GASTEIZ 22:00. Gasteiz (2018-10-13)
    Henri Herbert & The Fury + Stacie Collins
  • De Carajillos

    ITZIAR 23:00. Itziar (2018-10-13)
    De Carajillos
  • Kaleko Urdangak + Aukera Okerra

    LARRABAZTERRA 21:00. Larrabazterra (2018-10-13)
    Kaleko Urdangak + Aukera Okerra
  • Urgatz + Schwach + Hyedra + Managaitz + Boogie Van + 0laia Toral

    VILLABONA-AMASA 17:30. Villabona-Amasa (2018-10-13)
    Urgatz + Schwach + Hyedra + Managaitz + Boogie Van + 0laia Toral
  • The Baboon show kids to the front

    GASTEIZ 12:30. Jimmy Jazz aretoan (2018-10-13)
    The Baboon show kids to the front
  • Alaiak

    DONAPALEU Donapaleu (2018-10-13)
    Alaiak
  • Abiyuan txarangaren 15. urteurrena: 09:00etan, Diana. 11:30ean, txaranga poteoa Portu auzoan. 14:30. Bazkaria, Klink elkartean (bazkalostean, Incansables txaranga). 20:30ean, txaranga poteoa Gazte Txarangarekin, Alde Zaharrean eta Portuan. 23:00etan, fes

    HONDARRIBIA Herrian zehar (2018-10-13)
    Abiyuan txarangaren 15. urteurrena: 09:00etan, Diana. 11:30ean, txaranga poteoa Portu auzoan. 14:30. Bazkaria, Klink elkartean (bazkalostean, Incansables txaranga). 20:30ean, txaranga poteoa Gazte Txarangarekin, Alde Zaharrean eta Portuan. 23:00etan, fes
  • Itsasotik Herrira

    ZARAUTZ 22:00. Lege Zaharren Enparantza (2018-10-13)
    Itsasotik Herrira
  • Kantujira Lau Haizetara Euskaltzaleon Topaguneak antolatuta, Erdigunean.

    ERRENTERIA 12:00. Heriko plazan (2018-10-13)
    Kantujira Lau Haizetara Euskaltzaleon Topaguneak antolatuta, Erdigunean.
  • Ro + Zizel

    ANDOAIN 22:30. Andoain (2018-10-13)
    Ro + Zizel
  • Willis Drummond

    DONOSTIA Donostia (2018-10-13)
    Willis Drummond
  • Standa + Jotakie + L.S. Senghor

    AZPEITIA 22:30. Azpeitia (2018-10-13)
    Standa + Jotakie + L.S. Senghor
  • Oldarra + Garaizarko Matsorriak + Veteraner Ur Orphei Drangar

    BIARRITZ Biarritz (2018-10-13)
    Oldarra + Garaizarko Matsorriak + Veteraner Ur Orphei Drangar
  • Kantaldia Urepelen

    UREPELE Urepele (2018-10-13)
    Kantaldia Urepelen