Webgune honek cookie-ak erabiltzen ditu zure nabigazioa errazteko, publizitatea erakusteko eta analisi estatistikoak egiteko. Nabigatzen jarraitzen baduzu, hauen erabilera onartzen duzula ulertuko dugu. Informazio gehiago nahi baduzu, kontsultatu Cookie Politika

Berria.eus

Zerbitzuak Agenda

Publizitatea

Agenda

  • Hartzaro 2019

    UZTARITZE Uztaritze (2019-02-15)
    Hartzaro 2019

Antzerkia

  • A Panadaria: Elisa e Marcela

    SOPELA 20:00. Kurtzio kultur etxean (2019-02-15)
    A Panadaria: Elisa e Marcela
  • Sutegi: Royal Clown

    ERMUA 22:15. Ermua antzokian (2019-02-15)
    Sutegi: Royal Clown
  • Kulunka: Solitudes

    LEIOA 20:30. Kultur Leioan (2019-02-15)
    Kulunka: Solitudes
  • Txiki: 40 urte eta aldapan behera niek!

    DONOSTIA 20:00. Etxarriene auzo etxean (2019-02-15)
    Txiki: 40 urte eta aldapan behera niek!
  • Luna Llena: La gran depresión

    BILBO 19:00. San Frantziskoko udaltegian (2019-02-15)
    Luna Llena: La gran depresión
  • Gehitu & Kamikaz: Kaffka

    AZPEITIA 19:30. Soreasu antzokian (2019-02-15)
    Gehitu & Kamikaz: Kaffka
  • Clara Sanchiz: Una habitación propia

    ANDOAIN 21:30. Basteron (2019-02-15)
    Clara Sanchiz: Una habitación propia
  • Txalo: Rita

    ORDIZIA 21:15. Herri Antzokian (2019-02-15)
    Txalo: Rita
  • Yllana & Primital Bros: The Primitals

    BILBO 20:00. Campos Eliseos antzokian (2019-02-15tik 2019-02-16ra.)
    Yllana & Primital Bros: The Primitals
  • Txinparta: Zurrunbiloan

    DONOSTIA 20:00. El Nidon (2019-02-15)
    Txinparta: Zurrunbiloan
  • Txalo: Juntos

    TOLOSA 20:30. Leidorren (2019-02-15)
    Txalo: Juntos
  • Vaiven: Ultimo tren a Treblinka

    ELGOIBAR 20:30. Herriko Antzokian (2019-02-15)
    Vaiven: Ultimo tren a Treblinka
  • Alex Gerediaga & Arriaga: Macbeth

    BILBO 19:30. eta igandean, 19:00etan, gazteleraz, Arriaga antzokian (2019-02-15tik 2019-02-16ra.)
    Alex Gerediaga & Arriaga: Macbeth
  • Elisa Lledo: Si te he visto no me acuerdo

    DONOSTIA 20:00. Lau tabernan (2019-02-15)
    Elisa Lledo: Si te he visto no me acuerdo
  • Rafael Maza: Fabiolo connection

    DONOSTIA 20:00. Ardube tabernan (2019-02-15)
    Rafael Maza: Fabiolo connection
  • Kepa Gallego eta Marta Urzelai: Cervantes no rima con diamante, ¿o sí?

    KARRANTZA 20:00. Haraneko kultur etxean (2019-02-15)
    Kepa Gallego eta Marta Urzelai: Cervantes no rima con diamante, ¿o sí?
  • "Mr. Kebab"

    OLATZAGUTIA 22:30. Kultur Etxean (2019-02-15)
    "Mr. Kebab"
  • "Beatriz Rico antes muerta que convicta"

    VIANA 20:00. Kultur etxean (2019-02-15)
    "Beatriz Rico antes muerta que convicta"
  • "Loco desatino"

    IRURTZUN 21:00. Kultur etxean (2019-02-15)
    "Loco desatino"
  • "Cabaré a la gaditana"

    NOAIN ELORTZIBAR 21:00. Kultur etxean (2019-02-15)
    "Cabaré a la gaditana"
  • Kulunka Teatroa-ren eskutik "Solitudes"

    LEIOA 20:30. Kultur Leioa-ko auditorium-ean (2019-02-15)
    Kulunka Teatroa-ren eskutik "Solitudes"

Bertsolaritza

  • Bertso afaria

    ORDIZIA 21:00. Tximista sagardotegia (2019-02-15)
    Bertso afaria
  • Erniarraitz Bertso Astea (17. 2019)

    ERREZIL 20:30. Borondegi (2019-02-15)
    Erniarraitz Bertso Astea (17. 2019)
  • Gipuzkoako Eskolarteko Bertsolari Txapelketa (39. 2019)

    IBARRA 20:00. Sendi Ekintza Elkartea (2019-02-15)
    Gipuzkoako Eskolarteko Bertsolari Txapelketa (39. 2019)
  • Bertso saioa Eli Pagola, Jon Otegi, Unai Gaztelumendi eta Jokin Bergararekin. Gai jartzailea: Kepa Isasi.

    ERRENTERIA 23:00. Arkaitza tabernan (2019-02-15)
    Bertso saioa Eli Pagola, Jon Otegi, Unai Gaztelumendi eta Jokin Bergararekin. Gai jartzailea: Kepa Isasi.
  • ?ArkaHitzak?. Bertso saioa eta bertso idatzien kantaldia

    ERRENTERIA 23:00. Arkaitza taberna (2019-02-15)
    ?ArkaHitzak?. Bertso saioa eta bertso idatzien kantaldia

Bestelakoak

  • Bertso afaria: Iker Zubeldia, Aitor Sarriegi eta Maddalen Lujanbio

    ORDIZIA 19:00. Tximista sagardotegian (2019-02-15)
    Bertso afaria: Iker Zubeldia, Aitor Sarriegi eta Maddalen Lujanbio
  • Txan magoa: Infernutik natorren artista bat naiz ni

    LAZKAO 17:00. Areria antzokian (2019-02-15)
    Txan magoa: Infernutik natorren artista bat naiz ni
  • Marisa Tabernero ipuin kontalaria

    URNIETA 17:00. kultur etxean (2019-02-15)
    Marisa Tabernero ipuin kontalaria
  • Kidam magoa

    URNIETA 18:00. Saroben (2019-02-15)
    Kidam magoa
  • Frantses solasaldia Monica Zafrak gidatua.

    IRUN 16:30. CBA udal liburutegian (2019-02-15)
    Frantses solasaldia Monica Zafrak gidatua.
  • Irakurketa Kluba elkartuko da Inazio Mujika Iraolaren 'Gerezi denbora' eleberriaren bueltan.

    PASAIA 19:30. San Pedroko liburutegian (2019-02-15)
    Irakurketa Kluba elkartuko da Inazio Mujika Iraolaren 'Gerezi denbora' eleberriaren bueltan.
  • Antxoko Asanblada Feministaren batzar irekia, M8ko plantoa prestatzeko.

    PASAIA 18:00. Antxon, Bekoz Beko emakume taldearen egoitzan (2019-02-15)
    Antxoko Asanblada Feministaren batzar irekia, M8ko plantoa prestatzeko.
  • Bingo jokoa, Sainduako programaren barruan. 12-17 urte bitartekoentzat.

    HONDARRIBIA 17:00. Puntaleko eskola zaharrean (2019-02-15)
    Bingo jokoa, Sainduako programaren barruan. 12-17 urte bitartekoentzat.
  • Martxoak 8a prestatzeko batzarra, Oiartzungo Feministen Asanbladak deituta. Ekitaldien zerrenda ixteko baliatuko dute bilera.

    OIARTZUN 18:00. Udaletxeko pleno aretoan. (2019-02-15)
    Martxoak 8a prestatzeko batzarra, Oiartzungo Feministen Asanbladak deituta. Ekitaldien zerrenda ixteko baliatuko dute bilera.
  • Pello Añorga kontalariak bi eta hiru urteko haurrei kontatuko dizkie ipuinak, Manuel Lekuona bibliotekan. Ume bakoitzarekin heldu bat egon daiteke. Puntualtasuna eskatu dute, behin ateak itxita ezingo baita sartu.

    OIARTZUN 17:00. Manuel Lekuona bibliotekan. (2019-02-15)
    Pello Añorga kontalariak bi eta hiru urteko haurrei kontatuko dizkie ipuinak, Manuel Lekuona bibliotekan. Ume bakoitzarekin heldu bat egon daiteke. Puntualtasuna eskatu dute, behin ateak itxita ezingo baita sartu.
  • Martxoaren 8ko greba prestatzeko Oreretako Mugimendu Feministaren batzar irekia.

    ERRENTERIA 19:00. Merkatuzarren (2019-02-15)
    Martxoaren 8ko greba prestatzeko Oreretako Mugimendu Feministaren batzar irekia.
  • Donibane Ziburuko inauteriak

    DONIBANE LOHIZUNE Donibane Lohizune (2019-02-15)
    Donibane Ziburuko inauteriak
  • Miguel de Unamuno Saiakera Lehiaketaren XX. edizioa

    BILBO Bilbo (2019-02-15)
    Miguel de Unamuno Saiakera Lehiaketaren XX. edizioa

Dantza

Ez da ekitaldirik aurkitu

Erakusketak

  • Marijose Cueliren "Ezinezko Munduak" argazki erakusketa

    URRETXU 19:00. Juan de Lizarazu aretoan (2019-02-15tik 2019-03-03ra.)
    Marijose Cueliren "Ezinezko Munduak" argazki erakusketa
  • Oñatiko Natur Eskola-ren eskutik "Gaua gauekoentzat"

    OñATI 18:00. Kultur Etxean (2019-02-15tik 2019-02-27ra.)
    Oñatiko Natur Eskola-ren eskutik "Gaua gauekoentzat"

Hitzaldiak

  • Asier Epelde-ren eskutik "Ahorro energético en nuestro hogar y uso posible de energías renovables"

    MUNGIA 18:00. Mugire Txokoan (2019-02-15)
    Asier Epelde-ren eskutik "Ahorro energético en nuestro hogar y uso posible de energías renovables"
  • Paloma Martinez, Joana Manzisidor eta Najia Lotfi: Emakume ekintzaileak

    ARRASATE 18:00. Kulturaten (2019-02-15)
    Paloma Martinez, Joana Manzisidor eta Najia Lotfi: Emakume ekintzaileak
  • Miguel Garcia: Hermes Trismegisto zenaren Jakintza

    DONOSTIA 20:00. Astoria 7 hotelean (2019-02-15)
    Miguel Garcia: Hermes Trismegisto zenaren Jakintza
  • Xavier Moret: Grecia, viaje de otoño

    TOLOSA 19:30. Topic-en (2019-02-15)
    Xavier Moret: Grecia, viaje de otoño
  • Coral Herrera: Maitasunaz gozatzen duten emakume eta gizonak

    USURBIL 18:30. Potxoenean (2019-02-15)
    Coral Herrera: Maitasunaz gozatzen duten emakume eta gizonak
  • Urtzi Urrutikoetxea: Erabakitzeko eskubidea: XXI.mendeko estatu berriak

    AZKOITIA 19:00. Elkargunean (2019-02-15)
    Urtzi Urrutikoetxea: Erabakitzeko eskubidea: XXI.mendeko estatu berriak
  • "Mujewres y hombres que disfrutan del amor" Coral Herrerarekin

    USURBIL 19:00. Udaletxean (2019-02-15)
    "Mujewres y hombres que disfrutan del amor" Coral Herrerarekin

Ikastaroak

Ez da ekitaldirik aurkitu

Ikus-entzunezkoak

  • "Green Book"

    MUNGIA 20:00. Olalde aretoan (2019-02-15)
    "Green Book"
  • Dar Dar Elantartida

    ZALLA 20:00. zine-antzokian (2019-02-15)
    Dar Dar Elantartida
  • Ander Izagirreren: Pirenaika. Mendikateko kronikak, bizikletaz

    LEGAZPI 19:30. kultur etxean (2019-02-15)
    Ander Izagirreren: Pirenaika. Mendikateko kronikak, bizikletaz
  • "La Cueva" Alfredo Monteroren filma

    BILBO 19:30. Auzo Factoryn (2019-02-15)
    "La Cueva" Alfredo Monteroren filma
  • Emakume sortzaileen gaineko zikloan dago CBA Zineklun egitasmoa. 'Seraphine' lana emango dute (Martin Provost, Frantzia, 2008).

    IRUN 18:45. CBA udal liburutegian (2019-02-15)
    Emakume sortzaileen gaineko zikloan dago CBA Zineklun egitasmoa. 'Seraphine' lana emango dute (Martin Provost, Frantzia, 2008).

Jaiak

  • Kaldereroen konpartsako entsegua.

    PASAIA 18:00. San Pedroko udal aretoan (2019-02-15)
    Kaldereroen konpartsako entsegua.

Lehiaketak

  • La Furia + Lilith Selektah

    ANOETA 22:30. Gaztetxean (2019-02-15)
    La Furia + Lilith Selektah

Musika

  • Antilopez

    BILBO 20:30. Rock Star aretoan (2019-02-15)
    Antilopez
  • Gatibu

    DONOSTIA 22:00. eta igandean, 19:00etan, Intxaurrondo kultur etxean (2019-02-15tik 2019-02-16ra.)
    Gatibu
  • Hezurbeltzak

    ZUMAIA 22:00. Aita Marin (2019-02-15)
    Hezurbeltzak
  • Axel Casas

    DONOSTIA 23:30. Covent Gardenen (2019-02-15tik 2019-02-16ra.)
    Axel Casas
  • Taku Sugimoto, Felicie Bazelaire eta Leo Dupleix, eta Andrea Berbois eta Garazi Navas

    BILBO 19:00. Azkuna zentroan (2019-02-15)
    Taku Sugimoto, Felicie Bazelaire eta Leo Dupleix, eta Andrea Berbois eta Garazi Navas
  • DJ Makala

    BILBO 01:00. Kremlinen (2019-02-15)
    DJ Makala
  • Los Tiki Phantoms eta Monte del Oso

    DONOSTIA 21:00. Dabadaban (2019-02-15)
    Los Tiki Phantoms eta Monte del Oso
  • Buffalo eta Nus

    DONOSTIA 19:30. Covent Gardenen (2019-02-15)
    Buffalo eta Nus
  • Mr. Klin

    BILBO 22:00. Ambigun (2019-02-15)
    Mr. Klin
  • Fine Cut Trio

    BILBO 21:00. Haceria ZAWP aretoan (2019-02-15)
    Fine Cut Trio
  • Volver

    BILBO 19:00. Fnac-en (2019-02-15)
    Volver
  • Lluvia de Hierro y Rock & Roll Party. Moonshakers, Unclose, Cecilia Payne, Villapellejos, Señores, Rosebud eta Campamento Rumano: Bilbo XXI vs. XX

    BILBO 22:00. Kafe Antzokian (2019-02-15)
    Lluvia de Hierro y Rock & Roll Party. Moonshakers, Unclose, Cecilia Payne, Villapellejos, Señores, Rosebud eta Campamento Rumano: Bilbo XXI vs. XX
  • The Black Note

    BILBO 21:00. Itsas Museoan (2019-02-15)
    The Black Note
  • Fernando Costa

    BILBO 20:30. Santana 27n (2019-02-15)
    Fernando Costa
  • M.C.D. eta Inkubo

    BILBO 22:00. Satelite T-n (2019-02-15)
    M.C.D. eta Inkubo
  • Escuela de Odio eta La Kontra

    BILBO 20:30. Stage Liven (2019-02-15)
    Escuela de Odio eta La Kontra
  • Delto eta Gato Ventura

    BILBO 21:30. Azkenan (2019-02-15)
    Delto eta Gato Ventura
  • Larry Potter Trio

    BILBO 19:30. Bertendona institutuan (2019-02-15)
    Larry Potter Trio
  • Leie Meie

    BILBO 20:30. Biran (2019-02-15)
    Leie Meie
  • Izaki Gardenak eta Pelax

    ONDARROA 22:00. Beikozinin (2019-02-15)
    Izaki Gardenak eta Pelax
  • Koiu

    BARAKALDO 20:00. El Tubon (2019-02-15)
    Koiu
  • Mugaldekoak Band

    ESKORIATZA 22:00. Inkernun (2019-02-15)
    Mugaldekoak Band
  • Hyedra + Anai

    ANDOAIN 22:30. Andoain (2019-02-15)
    Hyedra + Anai
  • Hiri Galduak

    ORDIZIA 22:30. Ordizia (2019-02-15)
    Hiri Galduak
  • Frikun + Dingwash

    BAIONA 21:30. Baiona (2019-02-15)
    Frikun + Dingwash
  • La Furia eta Lilith Selektah

    ANOETA 23:00. gaztetxean (2019-02-15)
    La Furia eta Lilith Selektah
  • Igelaren Banda

    EIBAR 20:30. Koliseo antzokian (2019-02-15)
    Igelaren Banda
  • Berri Txarrak

    GERNIKA-LUMO 20:00. Astran (2019-02-15)
    Berri Txarrak
  • El Jose

    BILBO 20:30. Cotton Cluben (2019-02-15)
    El Jose
  • Auritz

    DONOSTIA 20:00. Dokan (2019-02-15)
    Auritz
  • Isildu Zaitez

    DONOSTIA 21:00. Tabakaleran (2019-02-15)
    Isildu Zaitez
  • Mursego: Gloria Fuertesi ikasitako poemak

    MARKINA-XEMEIN 20:00. Uhagonen (2019-02-15)
    Mursego: Gloria Fuertesi ikasitako poemak
  • Art After Dark: Trikk, Musumeci eta Josu Aranburu

    BILBO 22:00. Guggenheim museoan (2019-02-15)
    Art After Dark: Trikk, Musumeci eta Josu Aranburu
  • Lluvia, Hierro y R&R Aftershow Party: Fernando Gegundez, Jerry Corral eta Mr. Klin DJ

    BILBO 23:59. Shaken (2019-02-15)
    Lluvia, Hierro y R&R Aftershow Party: Fernando Gegundez, Jerry Corral eta Mr. Klin DJ
  • Ternero Blanco eta La Txirla Records

    ZORNOTZA 23:00. Zelaieta zentroan (2019-02-15)
    Ternero Blanco eta La Txirla Records
  • Vulk

    ELGOIBAR 23:00. kultur etxean (2019-02-15)
    Vulk
  • Arizonako Billy eta Ene Kat

    BILBO 01:00. Kafe Antzokian (2019-02-15)
    Arizonako Billy eta Ene Kat
  • Angel Unzu Cuarteto Electrico

    DONOSTIA 20:00. Lugaritz kultur etxean (2019-02-15)
    Angel Unzu Cuarteto Electrico
  • Eskean Kristo eta Saia Goiat

    OñATI 22:00. Antixena gaztetxean (2019-02-15)
    Eskean Kristo eta Saia Goiat
  • Umami eta Atodamadre

    DONOSTIA 23:59. Dabadaban (2019-02-15)
    Umami eta Atodamadre
  • Guzural eta Tonto

    DONOSTIA 22:00. Mogambon (2019-02-15)
    Guzural eta Tonto
  • Zarautz abesbatza

    ZARAUTZ 20:30. Berdura plazan (2019-02-15)
    Zarautz abesbatza
  • Kovertizo

    BARAKALDO 20:00. Donde Irun (2019-02-15)
    Kovertizo
  • La Furia + Lilith Selektah

    ANOETA 23:00. Anoeta (2019-02-15)
    La Furia + Lilith Selektah
  • Iker & Ruth Discofagia

    BALMASEDA 21:00. Maiken Breweryn (2019-02-15)
    Iker & Ruth Discofagia
  • Sufre + Oki Moki + Arrotzak

    AIZARNAZABAL 22:30. Aizarnazabal (2019-02-15)
    Sufre + Oki Moki + Arrotzak
  • Willis Drummond + Kulto Kultibo

    IRUñEA Iruñea (2019-02-15)
    Willis Drummond + Kulto Kultibo
  • Dingwash eta Frikun

    BAIONA 21:00. Le Magneton (2019-02-15)
    Dingwash eta Frikun
  • Arkada Social + Akort

    ATARRABIA 19:30. Totem aretoan (2019-02-15)
    Arkada Social + Akort
  • Koiu!

    BARAKALDO 20:30. Barakaldo (2019-02-15)
    Koiu!
  • Delto + Gato Ventura

    BILBO 21:30. Bilbo (2019-02-15)
    Delto + Gato Ventura
  • Izar & Star IX: Lluvia, Hierro y Rock n Roll

    BILBO 22:00. Bilbo (2019-02-15)
    Izar & Star IX: Lluvia, Hierro y Rock n Roll
  • Los Tiki Phantoms + Monte del Oso

    DONOSTIA 21:00. Donostia (2019-02-15)
    Los Tiki Phantoms + Monte del Oso
  • Gasteiz in Metal Fest

    GASTEIZ 21:00. Gasteiz (2019-02-15)
    Gasteiz in Metal Fest
  • Bad Sound feat. Mandinka Warrior & Juantxo Arakama + Suaia eta Ama Rebel

    GASTEIZ 21:00. Gasteiz (2019-02-15)
    Bad Sound feat. Mandinka Warrior & Juantxo Arakama + Suaia eta Ama Rebel
  • Izaki Gardenak + Pelax

    ONDARROA 22:30. Ondarroa (2019-02-15)
    Izaki Gardenak + Pelax
  • Huntza + Dj Tap

    LEITZA 22:00. Gaztetxean (2019-02-15)
    Huntza + Dj Tap
  • Rolan & Loop Abestiak

    ATARRABIA El Barril Taberna (2019-02-15)
    Rolan & Loop Abestiak
  • Ternero Blanko + La Txirla Records

    ZORNOTZA 23:00. Zornotza (2019-02-15)
    Ternero Blanko + La Txirla Records
  • Kurkuma

    ZUBIETA 23:00. Zubieta (2019-02-15)
    Kurkuma
  • Ro + Trigger

    ZUMARRAGA-URRETXU 22:30. Zumarraga-Urretxu (2019-02-15)
    Ro + Trigger
  • Hartzaro 2019

    UZTARITZE Uztaritze (2019-02-15)
    Hartzaro 2019
  • Piano ikasleen audizioa.

    IRUN 19:30. Irungo Udal Kontserbatorioan (2019-02-15)
    Piano ikasleen audizioa.
  • Diana Lagarto + Rukula

    BERMEO 22:00. Bermeo (2019-02-15)
    Diana Lagarto + Rukula
  • Eskean Kristo + Saia Goait

    OñATI 22:00. Oñati (2019-02-15)
    Eskean Kristo + Saia Goait
  • Dingwash + Frikun

    BAIONA Baiona (2019-02-15)
    Dingwash + Frikun
  • Ikasle helduen kontzertua, 'A tempo II' programaren barruan.

    HONDARRIBIA 19:00. Kultur Etxeko areto nagusian (2019-02-15)
    Ikasle helduen kontzertua, 'A tempo II' programaren barruan.