Webgune honek cookie-ak erabiltzen ditu zure nabigazioa errazteko, publizitatea erakusteko eta analisi estatistikoak egiteko. Nabigatzen jarraitzen baduzu, hauen erabilera onartzen duzula ulertuko dugu. Informazio gehiago nahi baduzu, kontsultatu Cookie Politika

Berria.eus

Zerbitzuak Agenda

Publizitatea

Agenda

Antzerkia

  • Txalo: Rita

    ORIO 22:00. kultur etxean (2019-06-14)
    Txalo: Rita
  • Txalo: Zoaz pake santuan

    LEKEITIO 20:30. Ikusgarri aretoan (2019-06-14)
    Txalo: Zoaz pake santuan
  • Yllana: Gag movie

    LEIOA 20:30. Kultur Leioan (2019-06-14)
    Yllana: Gag movie
  • Pirritx, Porrotx eta Marimotots: Musua

    SANTURTZI 17:15. eta 19:15ean, Serantes aretoan (2019-06-14)
    Pirritx, Porrotx eta Marimotots: Musua
  • Panpotx: Baserrian jai

    BILBO 20:30. Iturrigorriko ibarrean (2019-06-14)
    Panpotx: Baserrian jai
  • Mirari Martiarena eta Idoia Torregarai: Bakean dagoena bakean utzi

    AZPEITIA 18:30. Sanagustin kulturgunea (2019-06-14)
    Mirari Martiarena eta Idoia Torregarai: Bakean dagoena bakean utzi
  • Eva y Quë: Reina de rombos

    PORTUGALETE 21:00. Santa Klara zentroan (2019-06-14)
    Eva y Quë: Reina de rombos
  • Borobil Teatroa: Roman eta Julieta

    DONOSTIA 20:00. eta igandean, 19:00etan, Antzoki Zaharrean (2019-06-14tik 2019-06-15ra.)
    Borobil Teatroa: Roman eta Julieta
  • Alopargo: Rebelión en la granja

    BILBO 20:00. Pabilioi 6an (2019-06-14tik 2019-06-15ra.)
    Alopargo: Rebelión en la granja
  • Iñigo Iraultza: Superhéroes de barrio

    BILBO 18:00. Fundicion aretoan (2019-06-14)
    Iñigo Iraultza: Superhéroes de barrio
  • Udarregi Ikastola: Hondartzaren amaiera

    USURBIL 17:00. Olanoeneko anfiteatroan (2019-06-14)
    Udarregi Ikastola: Hondartzaren amaiera
  • 'El lio de pio' antzezlana, bereziki 60 urtetik gorako herritarrentzat.

    IRUN 17:30. Behobia Gizarte Zentroan. (2019-06-14)
    'El lio de pio' antzezlana, bereziki 60 urtetik gorako herritarrentzat.

Bertsolaritza

  • Altxa Kopla Hori! (2. 2019. Araba)

    OION 20:30. Herriko plaza (2019-06-14)
    Altxa Kopla Hori! (2. 2019. Araba)
  • Bertso poteoa

    IZARRA 20:00. Izarrako frontoitik hasita (2019-06-14)
    Bertso poteoa
  • Igartza Musika zikloa. "Auskalo zeinek jarria" bertso saioa

    BEASAIN 22:00. Igartza (2019-06-14)
    Igartza Musika zikloa. "Auskalo zeinek jarria" bertso saioa
  • "Mende berria kantuz" emanaldia

    GASTEIZ 20:30. Principal Antzokia (2019-06-14)
    "Mende berria kantuz" emanaldia
  • Bertso afaria

    LEMOIZ Andraka auzoa (2019-06-14)
    Bertso afaria
  • "Erradikalak gara" emanaldia

    MALLABIA 19:00. Kontzejuzarra (2019-06-14)
    "Erradikalak gara" emanaldia
  • "Ez da kasualitatea" emanaldia

    ZESTOA 19:00. Udaleko aterpea (2019-06-14)
    "Ez da kasualitatea" emanaldia
  • Altzate kaleko bestak. Bertso poteoa

    BERA 20:30. Altzate kaleko ostatuak (2019-06-14)
    Altzate kaleko bestak. Bertso poteoa
  • Ikasturte amaierako Emakumeen Jaialdia. Bertso poteoa

    AZPEITIA 19:30. Sanagustin (2019-06-14)
    Ikasturte amaierako Emakumeen Jaialdia. Bertso poteoa
  • Eñaut eta Unai Agirre, eta Imanol Kamio: Auskalo zeinek jarriak

    BEASAIN 22:00. Igartzako jauregian (2019-06-14)
    Eñaut eta Unai Agirre, eta Imanol Kamio: Auskalo zeinek jarriak
  • Orkatz kultur elkartearen 26. urteurrena. Bertsolariak

    AZPEITIA 22:00. Orkatz kultur elkartea (2019-06-14)
    Orkatz kultur elkartearen 26. urteurrena. Bertsolariak

Bestelakoak

  • Ttipi-ttapa osasun programa. 60 urtetik gorakoentzako 3, 4 eta 5 kilometroko paseoak herrian zehar, Nagusilaneko boluntarioen laguntzarekin.

    HONDARRIBIA 11:00. Itsas Etxetik abiatuta (2019-06-14)
    Ttipi-ttapa osasun programa. 60 urtetik gorakoentzako 3, 4 eta 5 kilometroko paseoak herrian zehar, Nagusilaneko boluntarioen laguntzarekin.
  • Karaokea, Saindua gaztelekuaren programazioaren barruan. 12-17 urtekoentzat.

    HONDARRIBIA 17:00. Puntaleko eskola zaharrean (2019-06-14)
    Karaokea, Saindua gaztelekuaren programazioaren barruan. 12-17 urtekoentzat.
  • FOTO ARTE 15º argazki lehiaketaren erakusketa, Judimendiko gizarte etxeko erakusketa gunean

    GASTEIZ Gasteiz (2019-06-14tik 2019-06-20ra.)
    FOTO ARTE 15º argazki lehiaketaren erakusketa, Judimendiko gizarte etxeko erakusketa gunean
  • Liburu Baby Kluba: ipuin kontaketa eta abestiak, 0-3 urte

    DONOSTIA 17:00. Aiete kultur etxean (2019-06-14)
    Liburu Baby Kluba: ipuin kontaketa eta abestiak, 0-3 urte
  • Juan Miguel Gutierriz-i omenaldia

    DONOSTIA 19:00. Aiete kultur etxean (2019-06-14)
    Juan Miguel Gutierriz-i omenaldia
  • Poetas vascas: Angela Figuera y Amparo Gaston errezitala

    SANTURTZI 20:00. Kresala aretoan (2019-06-14)
    Poetas vascas: Angela Figuera y Amparo Gaston errezitala
  • Kafe Filosofika

    ZUMARRAGA 18:00. Zelai Arizti kultur etxean (2019-06-14)
    Kafe Filosofika
  • "Entrañas" Danele Sarriugarteren liburu aurkezpena

    IRUñEA 19:00. Katakrak liburudendan (2019-06-14)
    "Entrañas" Danele Sarriugarteren liburu aurkezpena
  • Xabier Etxaniz Rojok bere 'Denok gara Google' liburua aurkeztuko du. Solasaldia ere egongo da.

    PASAIA 19:30. Trintxerpeko liburutegian (2019-06-14)
    Xabier Etxaniz Rojok bere 'Denok gara Google' liburua aurkeztuko du. Solasaldia ere egongo da.
  • Hassan Blasimen "Kristo irakiarra" mintzagai

    IRUñEA 20:00. Zaldiko Maldikon (2019-06-14)
    Hassan Blasimen "Kristo irakiarra" mintzagai
  • Bizi-k 10 urte!

    BAIONA Baiona (2019-06-14)
    Bizi-k 10 urte!

Dantza

  • Dantza moderno eta klasikoko ikasleak

    MARKINA-XEMEIN 18:30. Uhagonen (2019-06-14)
    Dantza moderno eta klasikoko ikasleak
  • Getxotar Dantza Eguna: Dantzarte

    GETXO 20:00. Muxikebarrin (2019-06-14)
    Getxotar Dantza Eguna: Dantzarte
  • Lasala: Fight

    DONOSTIA 19:00. Nestor Basterretxea plazan (2019-06-14)
    Lasala: Fight
  • Murixka dantza eskola

    LEZO 21:00. Bekoerrota kiroldegian (2019-06-14)
    Murixka dantza eskola
  • Arrasate Musikaleko ikasleen ballet emanaldia

    ARRASATE 19:00. Amaia antzokian (2019-06-14)
    Arrasate Musikaleko ikasleen ballet emanaldia
  • Danetarako Danok

    TRAPAGARAN 20:15. San Gabrielgo jaietan (2019-06-14)
    Danetarako Danok
  • Kezka: Dantzari Eguna

    EIBAR 19:30. Untzaga plazan (2019-06-14)
    Kezka: Dantzari Eguna
  • Anitz: Saketik errebotera

    ANOETA 22:30. kiroldegian (2019-06-14)
    Anitz: Saketik errebotera
  • Udaburuko Surako dantzaren entsegua.

    OIARTZUN 19:00. Done Eztebe plazan. (2019-06-14)
    Udaburuko Surako dantzaren entsegua.
  • Pilar Peña Dantza Eskolako ikasleen emanaldia, Dantzaburua 2019-ren barruan. 3 euro.

    HONDARRIBIA 19:30. Itsas Etxea Auditoriumean (2019-06-14)
    Pilar Peña Dantza Eskolako ikasleen emanaldia, Dantzaburua 2019-ren barruan. 3 euro.

Erakusketak

Ez da ekitaldirik aurkitu

Hitzaldiak

  • Xabier Irujo, Patri Urkizu eta Mikel Alberdi: Escritos sobre la primera guerra carlista liburuari eta Agusti Xahori buruzko solasaldia

    ORMAIZTEGI 19:30. Zumalakarregi museoan (2019-06-14)
    Xabier Irujo, Patri Urkizu eta Mikel Alberdi: Escritos sobre la primera guerra carlista liburuari eta Agusti Xahori buruzko solasaldia
  • Vanessa Winship: She dances on Jackson

    BILBO 19:30. CFC Argazkigintza Garaikidearen Zentroan (2019-06-14)
    Vanessa Winship: She dances on Jackson
  • Edorta Jimenez: Goroldioaren mintzoa

    GERNIKA-LUMO 17:30. Euskal Herria museoan (2019-06-14)
    Edorta Jimenez: Goroldioaren mintzoa
  • José Ramón Hidalgo-ren eskutik "Caminos de transhumancia en Euskadi: una riqueza despreciada"

    ZUMARRAGA 19:30. Zelai Arizti kultur etxean (2019-06-14)
    José Ramón Hidalgo-ren eskutik "Caminos de transhumancia en Euskadi: una riqueza despreciada"

Ikus-entzunezkoak

  • 'Aitortzeko ezer?' dokumentalaren proiekzioa. Ondoren, eztabaida egingo dute Mikel Huarte eta Heidy Otaduyrekin.

    IRUN 17:30. Anaka-Puiana Gizarte Zentroan. (2019-06-14)
    'Aitortzeko ezer?' dokumentalaren proiekzioa. Ondoren, eztabaida egingo dute Mikel Huarte eta Heidy Otaduyrekin.

Jaiak

  • Ergoiengo 'santoniyuk': 20:00etan kartelada eta 22:00etan truk txapelketa.

    OIARTZUN Auzoan. (2019-06-14)
    Ergoiengo 'santoniyuk': 20:00etan kartelada eta 22:00etan truk txapelketa.
  • Gaztañoko Jaiak gaurtik hasi eta igandera arte. Txapelketak, kontzertuak, haur jolasak. Egitarau osoa: oarsoaldea.hitza.eus-en.

    ERRENTERIA 17:00. Gaztaño auzoan (2019-06-14tik 2019-06-16ra.)
    Gaztañoko Jaiak gaurtik hasi eta igandera arte. Txapelketak, kontzertuak, haur jolasak. Egitarau osoa: oarsoaldea.hitza.eus-en.

Musika

  • Boopers

    BILBO 01:00. Kremlinen (2019-06-14)
    Boopers
  • Elektras DJ

    BILBO 22:30. Badulaken (2019-06-14)
    Elektras DJ
  • Yahyasid Ahdmed eta Fadia Achain

    PASAIA 20:00. Donibaneko plazan (2019-06-14)
    Yahyasid Ahdmed eta Fadia Achain
  • Txapelpunk, Kaotiko eta Josetxu Piperrak & The Riber Rock Band

    DONOSTIA 22:00. Herrerako jaietan (2019-06-14)
    Txapelpunk, Kaotiko eta Josetxu Piperrak & The Riber Rock Band
  • Akerbeltz

    ETXEBARRI 23:00. Zintururi plazan (2019-06-14)
    Akerbeltz
  • Begoñako Sustraiak eta Otxarkoagako abesbatzak

    BILBO 19:30. Otxarkoagako jaietan, auzo etxean (2019-06-14)
    Begoñako Sustraiak eta Otxarkoagako abesbatzak
  • Rock Lowe 80

    BILBO 20:00. Otxarkoagako jaietan, Txalapartan (2019-06-14)
    Rock Lowe 80
  • La Piti por Rumbas

    BILBO 22:30. Otxarkoagako jaietan, Mendipekon (2019-06-14)
    La Piti por Rumbas
  • Ze Esatek eta Bad Sound

    BILBO 22:30. Otxarkoagako jaietan, Ugarte plazan (2019-06-14)
    Ze Esatek eta Bad Sound
  • Dientes de Luna, Modus Operandi eta Trikizio

    ABANTO 23:30. Gallartan, Eusko Gudariak plazan (2019-06-14)
    Dientes de Luna, Modus Operandi eta Trikizio
  • BBK Music Legends Fest: Amman & The Wayward Sons, Anje Duhalde, Paul Collins Beat, Suzanne Vega eta The Beach Boys

    SONDIKA 17:30. Ola BBK zentroan (2019-06-14)
    BBK Music Legends Fest: Amman & The Wayward Sons, Anje Duhalde, Paul Collins Beat, Suzanne Vega eta The Beach Boys
  • Potato, Mexikortxo, Habi eta DJ DZ

    DONOSTIA 19:00. Dokan (2019-06-14)
    Potato, Mexikortxo, Habi eta DJ DZ
  • Oki Moki

    DONOSTIA 21:00. Tabakaleran (2019-06-14)
    Oki Moki
  • Musika kontserbatorioko kantu eta koroko ikasleak: Les Mousquetaires au Couvent

    BILBO 19:00. Juan Krisostomo Arriaga kontserbatorioan (2019-06-14)
    Musika kontserbatorioko kantu eta koroko ikasleak: Les Mousquetaires au Couvent
  • Leizarra Musika Eskolako Banda

    ARETXABALETA 19:00. Santa Rita lorategian (2019-06-14)
    Leizarra Musika Eskolako Banda
  • Joshua Edelman eta Sweet Jazz Delicacy

    BILBO 22:30. 23:15ean, 00:00etan eta 00:45ean, Iberdrola dorreko atrioan (2019-06-14tik 2019-06-15ra.)
    Joshua Edelman eta Sweet Jazz Delicacy
  • Tolare, Eira eta Maider Zabalegi

    ASTIGARRAGA 18:00. Apeztegi plazan (2019-06-14)
    Tolare, Eira eta Maider Zabalegi
  • Apalatxe, Ttakun, Deblauki eta CD Montre

    ASTIGARRAGA 19:00. kultur etxeko atzealdean (2019-06-14)
    Apalatxe, Ttakun, Deblauki eta CD Montre
  • Buffalo

    ASTIGARRAGA 22:30. Apeztegi plazan (2019-06-14)
    Buffalo
  • Kontzertua

    BILBO 20:30. BIRA Kultur gunea (2019-06-14)
    Kontzertua
  • OBIC

    BILBO 20:00. Muellen (2019-06-14)
    OBIC
  • Negracalavera eta The Riff Truckers

    BILBO 22:00. Kafe Antzokian (2019-06-14)
    Negracalavera eta The Riff Truckers
  • The Grassland Sinner eta Still River

    BILBO 22:30. Crazy Horsen (2019-06-14)
    The Grassland Sinner eta Still River
  • Mi Hermana Corina

    BILBO 21:00. Shaken (2019-06-14)
    Mi Hermana Corina
  • Kovertizo

    BILBO 21:00. La Rokolan (2019-06-14)
    Kovertizo
  • Lanbroa

    BILBO 20:30. Biran (2019-06-14)
    Lanbroa
  • King Sapo

    SOPELA 22:00. Gardokiko Atalaian (2019-06-14)
    King Sapo
  • Mi Dulce Geisha

    PORTUGALETE 23:00. Buenavistako jaietan (2019-06-14)
    Mi Dulce Geisha
  • Labretta Suede & Motel 6

    BARAKALDO 21:00. Mendigon (2019-06-14)
    Labretta Suede & Motel 6
  • Mal Reves

    BARAKALDO 20:00. El Tubon (2019-06-14)
    Mal Reves
  • Mikel Uraken eta La Hora del Caos

    SOPELA 20:00. Plaza Beltzan (2019-06-14)
    Mikel Uraken eta La Hora del Caos
  • Alerta Gorria, Brigade Loco, The Rodeos eta Gora Herria

    IGORRE 23:00. jaigunean (2019-06-14)
    Alerta Gorria, Brigade Loco, The Rodeos eta Gora Herria
  • Rainer Truby, BNX eta Makala

    DONOSTIA 23:59. Dabadaban (2019-06-14)
    Rainer Truby, BNX eta Makala
  • Moxal eta Marco Paul

    DONOSTIA 20:30. Dabadaban (2019-06-14)
    Moxal eta Marco Paul
  • Ines Mogollon

    BILBO 19:30. Konpartitun (2019-06-14)
    Ines Mogollon
  • Jagermusic: Titi Calor DJ Set

    BILBO 01:00. Muellen (2019-06-14)
    Jagermusic: Titi Calor DJ Set
  • Axel Casas DJ

    DONOSTIA 23:30. Convent Gardenen (2019-06-14tik 2019-06-15ra.)
    Axel Casas DJ
  • Luberriko abesbatza

    DONOSTIA 20:00. Antiguako frontoian (2019-06-14)
    Luberriko abesbatza
  • DJ Mendi

    DONOSTIA 22:00. Amara Berriko jaietan (2019-06-14)
    DJ Mendi
  • Karea

    ZEGAMA 22:30. Olarango jaietan (2019-06-14)
    Karea
  • Inazio Bereziartua Musika Eskolako talde finkoak

    ELGOIBAR 19:00. Maalako parkean (2019-06-14)
    Inazio Bereziartua Musika Eskolako talde finkoak
  • Udal Musika Banda

    ELGOIBAR 22:30. Kalegoen plazan (2019-06-14)
    Udal Musika Banda
  • Domeketarrak

    OñATI 19:30. Araotzeko elizan (2019-06-14)
    Domeketarrak
  • Txuma Olague abesbatza

    ERANDIO 20:30. Faoetako jaietan (2019-06-14)
    Txuma Olague abesbatza
  • Guda Dantza

    HERNANI 21:30. Ereñozuko jaietan (2019-06-14)
    Guda Dantza
  • Havana 537

    TRAPAGARAN 23:30. San Gabrielgo jaietan (2019-06-14)
    Havana 537
  • After Life, 4 Villains, Bye Bye Lullaby eta Lemozine

    LEIOA 23:00. Ikea Barri plazan (2019-06-14)
    After Life, 4 Villains, Bye Bye Lullaby eta Lemozine
  • Arraga

    KANBO Kanbo (2019-06-14)
    Arraga
  • Bizi-k 10 urte!

    BAIONA Baiona (2019-06-14)
    Bizi-k 10 urte!
  • Jazz and Bask

    UZTARITZE Uztaritze (2019-06-14)
    Jazz and Bask
  • Errege Sound System + Dºuble Lion Sound System Feat Gorka Dub Takin Ova Lova + Bombadil

    ATARRABIA 23:00. Atarrabia (2019-06-14)
    Errege Sound System + Dºuble Lion Sound System Feat Gorka Dub Takin Ova Lova + Bombadil
  • Texas Texas

    BAIONA 20:30. Baiona (2019-06-14)
    Texas Texas
  • Labretta Suede And The Motel 6 + Screamers & Sinners

    BARAKALDO 21:00. Barakaldo (2019-06-14)
    Labretta Suede And The Motel 6 + Screamers & Sinners
  • Titi Calor

    BILBO 01:00. Bilbo (2019-06-14)
    Titi Calor
  • Oscar Benas Instro Combo

    BILBO 20:00. Bilbo (2019-06-14)
    Oscar Benas Instro Combo
  • Detroit + Sierra Nevada

    BILBO 21:00. Bilbo (2019-06-14)
    Detroit + Sierra Nevada
  • Negracalavera + The Riff Truckers

    BILBO 22:00. Bilbo (2019-06-14)
    Negracalavera + The Riff Truckers
  • Potato + Mexikortxo + Habi + DJ DZ

    DONOSTIA 19:00. Donostia (2019-06-14)
    Potato + Mexikortxo + Habi + DJ DZ
  • Moxal + Marco Paul

    DONOSTIA 20:30. Donostia (2019-06-14)
    Moxal + Marco Paul
  • Odio + Bicho Z + Crazy Keys

    GASTEIZ 22:30. Gasteiz (2019-06-14)
    Odio + Bicho Z + Crazy Keys
  • Gregario De Luxe

    IRUñEA 21:30. Iruñea (2019-06-14)
    Gregario De Luxe
  • Iparfolk

    IRUñEA 21:00. Iruñea (2019-06-14)
    Iparfolk
  • Txapelpunk + Kaotiko + Josetxu Piperrak and The Riber Rock Band

    DONOSTIA 22:00. Donostia (2019-06-14)
    Txapelpunk + Kaotiko + Josetxu Piperrak and The Riber Rock Band
  • Mice + Serpiente

    GASTEIZ 21:00. Gasteiz (2019-06-14)
    Mice + Serpiente
  • Arin korua + Coro Easo

    DONIBANE LOHIZUNE Donibane Lohizune (2019-06-14)
    Arin korua + Coro Easo
  • Tolare + Eira + Maider Zabalegi + Buffalo + Ttakun + Deblauki + CDMontre + Apalatxe

    ASTIGARRAGA 22:00. Astigarraga (2019-06-14)
    Tolare + Eira + Maider Zabalegi + Buffalo + Ttakun + Deblauki + CDMontre + Apalatxe
  • Sermonds + turboshit

    BERGARA 22:30. Bergara (2019-06-14)
    Sermonds + turboshit
  • Ze Esatek! + Bad Sound System

    BILBO 22:30. Bilbo (2019-06-14)
    Ze Esatek! + Bad Sound System
  • Perlata + Kaleko Urdangak + Herdoil + Azken Sustraiak + Nafarroa 1512

    ETXAURI 23:00. Etxauri (2019-06-14)
    Perlata + Kaleko Urdangak + Herdoil + Azken Sustraiak + Nafarroa 1512
  • Dientes de Luna + Modus Operandi + Trikizio

    GALLARTA 23:00. Gallarta (2019-06-14)
    Dientes de Luna + Modus Operandi + Trikizio
  • Mikel Uraken

    SOPELA 20:00. Sopela (2019-06-14)
    Mikel Uraken
  • Rap oilar borroka saioa.

    IRUN 17:30. Martindozenea Gaztelekuan. (2019-06-14)
    Rap oilar borroka saioa.
  • Ikasturte amaierako jaialdia.

    IRUN 18:00. Irungo Udal Kontserbatorioan. (2019-06-14)
    Ikasturte amaierako jaialdia.
  • Bixi Bixiren Gora Herriak! jardunaldien barruan, Yahia Sid Ahmed eta Fadhia Achain abeslarien kontzertua.

    PASAIA 20:00. Donibaneko plazan (2019-06-14)
    Bixi Bixiren Gora Herriak! jardunaldien barruan, Yahia Sid Ahmed eta Fadhia Achain abeslarien kontzertua.
  • Natural Project

    ZARAUTZ 20:00. Zarautz (2019-06-14)
    Natural Project