09:00. Gastronomia lehiaketa, Areatzan: txipiroiak beren tintan.
10:00. Diana, txistulariekin, eta txupinazoa.
10:00. Xake txapelketa, Areatzan.
10:00. Basket 3x3 VI. txapelketa, Erripan.
11:00. XIX. Tiragoma Txapelketa, Areatzan.
11:00. Haurrentzako tailerrak: frutazko entsalada, Areatzan.
11:00. Erraldoien eta buruhandien kalejira, Euskal Museotik.
11:00. Txikigunea, Casilda Iturrizar parkean.
12:00. Zirkuak eta Marijaiak bisita Basurtuko ospitaleko haurrei.
12:00. Bilbainadak: Beti Aurrera eta Azul Bilbao, Pergolan.
12:00. Herri kirolak, Areatzan. Urrezko Aizkora: Aitzol Atutxa eta Iker Vicente; Inaxio Perurena harrijasotzailea; Oscar Perez eta Ousman Drameren txingalariak.
12:00. Udal Musika Bandaren kontzertua, Areatzako kioskoan.
13:00. Bilbainadak, Bilbotarrak taldearekin, Zazpikaleetan.
13:30. Kaleko antzerkia, Arriaga plazan: Niño Costriniren taldearen Crazy Mozart ikuskizuna.
14:00. Bertso bazkaria, Santiago plazan: Uxue Alberdi eta Unai Iturriaga.
19:00. Euskal dantzak, Plaza Barrian: Salbatzaile taldea.
19:30. Umeentzako antzerkia, Gas plazan: Deabru Beltzak taldearen Denboran dantzan ikuskizuna.
20:00. Pop-Rockaren 33. erakustaldia, Bilborock aretoan: Nevadah eta Free The Wheel taldeak.
20:00. Erromeria eta larrain dantza, Plaza Barrian.
20:30. Musika klasikoaren kontzertua, Atxuriko Gizakundearen elizan: Elisso Bolkvadze.
20:30. Zezensuzkoa, Arriagan.
21:00. DJ Luis Carlos del Pozo, Pergolan.
21:30. Kaleko antzerkia, Arriaga plazan: Les Petits Detournements taldearen Brock'n'roll ikuskizuna.
22:30. 28. Bilbo Hiria Su Artifizialen Nazioarteko Lehiaketa Nagusia: Enigma Fireworks su etxea.
23:15. Dantzaldia Kosmos Orkestra taldearekin, Areatzan.
23:30. Bilboko Orkestra Sinfonikoa eta Ute Lemper, Abandoibarran.
23:30. Johny Osbourne, Plaza Barrian.
23:30. Coro Marinero Manin taldea, Pergolan.
24:00. Skakeitan eta Vendetta, Europa Parkean.
Konpartsen egitaraua
11:00. Puzgarriak eta ur ekintzak, Arriaga atzeko aldean.
11:00. Tiragoma, Askapeñan.
11:00. Puzgarriak eta ur ekintzak, Erripan.
11:30. Umeentzako jolasak, Askapeñan.
11:30. Nekazaritza azoka, Triangunen.
12:00. Mozorro tailerrak, Arriaga atzealdean.
12:00. Ibarrako piper dastaketa, Arriaga atzealdean.
12:00. Euskal Txikigune, Euskalgunean.
12:00. Rokodromoa, Komantxen.
12:00. Irola irratia, Komantxen.
12:00. Animalia belarriak tailerra, Piztiak-en.
12:30. Lurra eguna, Eguzkizaleak-en.
12:30. Maskara tailerra, Pa...Ya!-n.
12:30. Umeentzako tailerrak, Zaratasen.
13:00. Ziburuko Kaskarotenea ikastolaren aldeko bazkaria eta Anje Duhalde, Algaran.
13:00. Bilbo Hiria irratiaren zuzeneko emanaldia, Algaran.
13:00. Etxeandia eta Boga arteko garagardo desafioa, Altxaporruen.
13:00. Waterpolo txapelketako finala eta finalaurrekoa.
13:00. Umeentzako tailerra: Ongi etorri errefuxiatuak, Triangunen.
13:30. The Sheriff Band, Euskalgunean.
15:00. Lurra eguneko bazkaria, Eguzkizaleak-en.
15:00. Okupazio eguneko bazkaria, Komantxen.
16:30. Konpartsen arteko ginkana, Arriaga atzealdean.
17:00. Kalejira, Komantxen.
17:00. Puzgarriak, Erripan.
17:30.Konpartsakidetu! Irrien Lagunak, Areatzan.
18:00. Klasika kontzertua, Hontzak-en.
18:00.Trans-poting, poteo trabestitua, Pinpilinpauxan.
18:00. Rally poteoa, Piztiak-en.
18:00. Dantza eskola, Zaratasen.
18:30. Txapito Guzman eta Ibarrako Langostinoak, Altxaporruen.
19:00. Zumba, Kaixon.
19:00. Eulia eta kanpaiaren banaketa, eta kalejira, Areatzan.
19:15. Sigi-saga dantza plaza, Hontzak-en.
19:30. Control de Plagas & friends, Piztiak-en.
20:00. Kobertizo, Aixeberrin.
20:00. Five Direction, Kaialden.
20:00. Solo por esta Noche, Zaratasen.
20:00. Franz Reichelt, Triangunen.
20:15. Los Demenciales Chicos Acelerados, Kulturgunean.
20:30. Moskogola, Moskotarrak-en.
21:00. Euskal karaokea, Euskalgunean.
21:00. Jean Paolo y La Siempreviva, Uribarrin.
21:30. Larrutan del Che, Txomin Barullon.
23:00. DJ Bull, Askapeñan.
23:00. Revolta Permanent eta DJ Elepunto, Euskalgunean.
23:00. Yau, Kaixon.
23:00. Zirkinik Bez, Kulturgunean.
23:00. Obsesion Fatal, Txomin Barullon.
23:00. Beranduegi erromeria, Uribarrin.
23:30. Vulk eta Kaskezur, Algaran.
23:30. DJ Paul Swyle, Irrintzin.
23:30. Kenna I & Glamity Sound, Komantxen.
23:30. Runaway, Tintigorrin.
23:45. The Kleejoss Band, Aixeberrin.
00:00. DJ emanaldia, Hor Dago! Abante-n.
00:30. Angelita la Perversa, Pinpilinpauxan.
01:00. Feos Pero Majos, Kaixon.
01:00. Suaia eta Ama Rebel, Komantxen.
01:00. Baratxuri zopa banaketa, Hontzan.
01:00. Penadas por la Ley, Txomin Barullon.
02:00. El Txef A, Algaran.
04:00. DJ Parche Cumbiantxe, Komantxen.
EGUNEKO EGITARAUA
Iruzkinak
Ez dago iruzkinik
Ordenatu