Webgune honek cookie-ak erabiltzen ditu zure nabigazioa errazteko, publizitatea erakusteko eta analisi estatistikoak egiteko. Nabigatzen jarraitzen baduzu, hauen erabilera onartzen duzula ulertuko dugu. Informazio gehiago nahi baduzu, kontsultatu Cookie Politika

Izan zaitez BERRIAlaguna

1771
5.000

1771 BERRIAlagun berri

5.000 BERRIAlagun berriren helburua

1771 BERRIAlagun gehiago gara; beste 5.000 BERRIAlagunen konpromisoa behar dugu 15 urte betetzeko eta etorkizuna idazteko

Eguneko albiste nagusiak

Irakurri PDFn

Estilo liburua

Klik bakarrean estilo liburu guztia

Kultura

Kirola

Errusiako
Munduko Kopa

Lehen Fasea

Osteguna, ekainak 14

17:00
Errusia
5 - 0
Saudi Arabia

Ostirala, ekainak 15

14:00
Egipto
0 - 1
Uruguai
17:00
Maroko
0 - 1
Iran
20:00
Portugal
3 - 3
Espainia

Larunbata, ekainak 16

12:00
Frantzia
2 - 1
Australia
15:00
Argentina
1 - 1
Islandia
18:00
Peru
0 - 1
Danimarka
21:00
Kroazia
2 - 0
Nigeria

Igandea, ekainak 17

14:00
Costa Rica
0 - 1
Serbia
17:00
Alemania
0 - 1
Mexiko
20:00
Brasil
1 - 1
Suitza

Astelehena, ekainak 18

14:00
Suedia
1 - 0
Hego Korea
17:00
Belgika
3 - 0
Panama
20:00
Tunisia
1 - 2
Ingalaterra

Asteartea, ekainak 19

14:00
Kolonbia
1 - 2
Japonia
17:00
Polonia
1 - 2
Senegal
20:00
Errusia
3 - 0
Egipto

Asteazkena, ekainak 20

14:00
Portugal
1 - 0
Maroko
17:00
Uruguai
1 - 0
Saudi Arabia
20:00
Iran
0 - 1
Espainia

Osteguna, ekainak 21

14:00
Danimarka
1 - 1
Australia
17:00
Frantzia
1 - 0
Peru
20:00
Argentina
0 - 3
Kroazia

Ostirala, ekainak 22

14:00
Brasil
2 - 0
Costa Rica
17:00
Nigeria
2 - 0
Islandia
20:00
Serbia
1 - 2
Suitza

Larunbata, ekainak 23

14:00
Belgika
5 - 2
Tunisia
17:00
Hego Korea
1 - 2
Mexiko
20:00
Alemania
2 - 0
Suedia

Igandea, ekainak 24

14:00
Ingalaterra
6 - 1
Panama
17:00
Japonia
2 - 2
Senegal
20:00
Polonia
0 - 3
Kolonbia

Astelehena, ekainak 25

16:00
Saudi Arabia
1 - 1
Egipto
16:00
Uruguai
3 - 0
Errusia
20:00
Iran
0 - 1
Portugal
20:00
Espainia
1 - 1
Maroko

Asteartea, ekainak 26

16:00
Australia
0 - 2
Peru
16:00
Danimarka
0 - 0
Frantzia
20:00
Nigeria
1 - 2
Argentina
20:00
Islandia
1 - 2
Kroazia

Asteazkena, ekainak 27

16:00
Hego Korea
2 - 0
Alemania
16:00
Mexiko
0 - 3
Suedia
20:00
Suitza
2 - 2
Costa Rica
20:00
Serbia
0 - 2
Brasil

Osteguna, ekainak 28

16:00
Senegal
1 - 0
Kolonbia
16:00
Japonia
0 - 1
Polonia
20:00
Ingalaterra
0 - 1
Belgika
20:00
Panama
1 - 2
Tunisia

Final-zortzirenak

Larunbata, ekainak 30

16:00
Frantzia
4 - 3
Argentina
20:00
Uruguai
2 - 1
Portugal

Igandea, uztailak 1

16:00
Espainia
1 - 1
Errusia
20:00
Kroazia
1 - 1
Danimarka

Astelehena, uztailak 2

16:00
Brasil
2 - 0
Mexiko
20:00
Belgika
3 - 2
Japonia

Asteartea, uztailak 3

16:00
Suedia
1 - 0
Suitza
20:00
Kolonbia
1 - 1
Ingalaterra

Final-laurdenak

Ostirala, uztailak 6

16:00
Frantzia
2 - 0
Uruguai
20:00
Brasil
1 - 2
Belgika

Larunbata, uztailak 7

16:00
Suedia
0 - 2
Ingalaterra
20:00
Errusia
2 - 2
Kroazia

Finalerdiak

Asteartea, uztailak 10

20:00
Frantzia
1 - 0
Belgika

Asteazkena, uztailak 11

20:00
Kroazia
2 - 1
Ingalaterra

Hirugarren-laugarren postuak

Larunbata, uztailak 14

16:00
Belgika
2 - 0
Ingalaterra

Finala

Igandea, uztailak 15

17:00
Frantzia
4 - 2
Kroazia

Sailkapenak

A multzoa

J.
Pt.
G.
1.- Uruguai
3
9
(+5)
2.- Errusia
3
6
(+4)
3.- Saudi Arabia
3
3
(-5)
4.- Egipto
3
0
(-4)

B multzoa

J.
Pt.
G.
1.- Espainia
3
5
(+1)
2.- Portugal
3
5
(+1)
3.- Iran
3
4
(+0)
4.- Maroko
3
1
(-2)

C multzoa

J.
Pt.
G.
1.- Frantzia
3
7
(+2)
2.- Danimarka
3
5
(+1)
3.- Peru
3
3
(+0)
4.- Australia
3
1
(-3)

D multzoa

J.
Pt.
G.
1.- Kroazia
3
9
(+6)
2.- Argentina
3
4
(-2)
3.- Nigeria
3
3
(-1)
4.- Islandia
3
1
(-3)

E multzoa

J.
Pt.
G.
1.- Brasil
3
7
(+4)
2.- Suitza
3
4
(+1)
3.- Serbia
3
3
(-2)
4.- Costa Rica
3
1
(-3)

F multzoa

J.
Pt.
G.
1.- Suedia
3
6
(+3)
2.- Mexiko
3
6
(-1)
3.- Hego Korea
3
3
(+0)
4.- Alemania
3
3
(-2)

G multzoa

J.
Pt.
G.
1.- Belgika
3
6
(+6)
2.- Ingalaterra
3
6
(+6)
3.- Tunisia
3
0
(-4)
4.- Panama
3
0
(-8)

H multzoa

J.
Pt.
G.
1.- Japonia
3
4
(+1)
2.- Senegal
3
4
(+1)
3.- Kolonbia
3
3
(+2)
4.- Polonia
3
0
(-4)

Final-zortzirenak

06/30 - 16:00
Frantzia
Argentina
4 - 3
06/30 - 20:00
Uruguai
Portugal
2 - 1
07/02 - 16:00
Brasil
Mexiko
2 - 0
07/02 - 20:00
Belgika
Japonia
3 - 2

Final-laurdenak

07/06 - 16:00
Frantzia
Uruguai
2 - 0
07/06 - 20:00
Brasil
Belgika
1 - 2

Finalerdiak

07/10 - 20:00
Frantzia
Belgika
1 - 0
3./4. postua
 
Finala
07/14 - 16:00
Belgika
Ingalaterra
2 - 0
07/15 - 17:00
Frantzia
Kroazia
4 - 2

Finalerdiak

07/11 - 20:00
Kroazia
Ingalaterra
2 - 1

Final-laurdenak

07/07 - 16:00
Suedia
Ingalaterra
0 - 2
07/07 - 20:00
Errusia
Kroazia
2 - 2

Final-zortzirenak

07/01 - 20:00
Kroazia
Danimarka
1 - 1
07/03 - 16:00
Suedia
Suitza
1 - 0
07/03 - 20:00
Kolonbia
Ingalaterra
1 - 1
07/01 - 16:00
Espainia
Errusia
1 - 1

Berria Laguna

Iritzia

Pertsonen historia edo historiaren pertsonak

Iria Epalza Markoartu

Guztia pertsonek egiten dugu. Pertsonok hartzen ditugu erabakiak, pertsonok ematen dugu lehen urratsa, eta pertsonok ematen diogu amaiera ibilbide bati.

Egiten jarraitzeko, baina, erreferenteak behar ditugu; gure bidean aitzindari izan zirenen erreferentzialtasuna; guk bizi duguna aurretik bizi izan dutenen bizipena; gure pentsamendua zizelkatu zutenen harria. Pertsona horien historiak berreskuratuz, gure herrien historia ere berreskuratzen baitugu.

Izan ere, gure ...

Olariaga

2018-07-17

Olariaga

Zaldieroa

2018-07-17

Zaldieroa

Deskontu Sarea

Tokiko informazioa

 ©

Ipar Euskal Herriko Hitza

Platihelminteen inbasioa

Asia aldeko zizare ezezagunak agertu ziren baratzeetan duela bi hamarkada, baina berriki arte ezezaguna zen fenomenoa. PeerJ aldizkari zientifikoan agertu artikulu batek ezagutarazi zituen platihelminteen familiako zizareak eta haien arriskuak.

 ©

Gipuzkoako Hitza

Ahulenentzako babes bila

Txirrindularien segurtasunaren gaia berriro ere mahai gainean jarri du Leonen auto batek harrapatuta hildako Villabonako senar-emazteen kasuak. Bide heziketa ezinbesteko jo dute Gipuzkoako Txirrindularitza Federazioak, Oriako Txirrindulari Eskolak eta Trafiko Zuzendaritzak.