Agenda

Emaguzu zure inguruko ekitaldien berri

musika

50. Musikaste

ERRENTERIA | Hainbat tokitan

2022-05-19tik 2022-05-28ra. |

Euskal Musikaren Astea

Dioses del Metal Fest 6

GASTEIZ | Urban aretoan

2022-05-27tik 2022-05-29ra. |

Portugaleteko VIII. Txistulari Eguna

PORTUGALETE | Herrigunean

maiatzak 28 | 10:15

Ensemble Bidaia

TOLOSA | Topicen

maiatzak 28 | 11:30

'Aldaketa klimatikoa eta pianoa'

EIBAR | Koliseoan

maiatzak 28 | 12:30

Isabel Laspiur

Trikitilari Gazteen Getariako Txapelketa

GETARIA | Berdura plazan

maiatzak 28 | 17:00

Bombadil Sound System, Frontline Steppas eta Rigthteous Way

ORIO | Etxeluzen

maiatzak 28 | 17:00

Hibai Etxebarria

IURRETA | San Markon

maiatzak 28 | 18:00

Northaguirres, The Electric Alley, The L.A. Maybe eta The Treatment

AREATZA | Herrigunean

maiatzak 28 | 18:00

Gazteartean jaialdia

IRUN | Ficoban

maiatzak 28 | 18:00

Kepa eta Laina, Walls eta DJ Lea

Walls

IRUN | Ficoban

maiatzak 28 | 18:00

Aho Zakil Konekxion eta Por Ke No

KANBO | H2Bièren

maiatzak 28 | 18:00

Pasadena

UGAO | Jane jauregian

maiatzak 28 | 18:30

Pablo Sainz de Villegas

AZKOITIA | Santa Kutzeko komentuan

maiatzak 28 | 18:30

Run Free

MARKINA-XEMEIN | Uhagonen

maiatzak 28 | 19:00

Errenteriako Andra Mari Abesbatza eta Euskadiko Orkestra

ERRENTERIA | Lekuona Fabrikan

maiatzak 28 | 19:00

Musikaste jaialdiaren barruan

Rumbling Lips

PASAIA | Pasai Antxo. Alamedan

maiatzak 28 | 19:00

VI. Eusrock jaialdia

NOAIN ELORTZIBAR | Foru plazan

maiatzak 28 | 19:00

Mikel Bizar

BILBO | Filarmonika elkartean

maiatzak 28 | 19:30

Begi Argiak Durangoko kamara abesbatza

ARTEAGA | Kultur etxean

maiatzak 28 | 19:30

Joaquin Atxukarro

GETXO | Muxikebarrin

maiatzak 28 | 19:30

Juan Valderrama

GASTEIZ | Principal antzokian

maiatzak 28 | 19:30

Escuela de Odio, Sanngre eta Barbakore

BILBO | Zorrotzako gaztetxean

maiatzak 28 | 20:00

Chica Sobresalto

GALDAKAO | Kultur etxean

maiatzak 28 | 20:00

Delirium Tremens, Deskontrol eta McOnak

BILBO | Bizkaia Arenan

maiatzak 28 | 20:00

Kruela eta Kinki Boys

PORTUGALETE | Merkatuan

maiatzak 28 | 20:00

Elektrozarata txaranga, Kakolak, Bulego eta Patxa Mama

UZTARITZE | Heraitzen

maiatzak 28 | 20:00

The National

IRUñEA | Baluarten

maiatzak 28 | 20:00

'Pangea'

IRUñEA | Gaiarren

maiatzak 28 | 20:00

La Pamplonesa

Jhana Beat

IRUñEA | Iturramako Civivoxen

maiatzak 28 | 20:00

Funzo eta Baby Loud

BILBO | Santana 27n

maiatzak 28 | 20:30

Poncho K

BILBO | Azkenan

maiatzak 28 | 20:30

Torheit, Broken Legacy eta Antareak

GERNIKA-LUMO | Astran

maiatzak 28 | 20:30

Pala

BILBO | Cotton Cluben

maiatzak 28 | 20:30

Klobber

BERMEO | Beleza Malandran

maiatzak 28 | 20:30

Hard Gz

DONOSTIA | Dokan

maiatzak 28 | 20:30

Oskarbi eta Mattin Lerissa

BESKOITZE | Bixintxo kulturgunean

maiatzak 28 | 20:30

Dupla eta Cactus

GASTEIZ | Jimmy Jazzen

maiatzak 28 | 20:30

Detomeitos

BILBO | Naven

maiatzak 28 | 21:00

La Zigarra eta Surko

PORTUGALETE | Mendigon

maiatzak 28 | 21:00

Etxekalte eta Sua

DONOSTIA | Dabadaban

maiatzak 28 | 21:00

Arima Soul

PASAIA | Pasai Antxoko Alamedan

maiatzak 28 | 21:00

La Vela Puerca

ATARRABIA | Totem aretoan

maiatzak 28 | 21:00

Nada Surk eta John Vanderslice

MIARRITZE | Atabalen

maiatzak 28 | 21:00

Lady Carrot & the Clocks

GETXO | Algortako Etxetxu Berrian

maiatzak 28 | 21:30

Dani Martin

DONOSTIA | Ilunben

maiatzak 28 | 21:30

Los Mambo Jambo eta Al Dual

GASTEIZ | Helldoradon

maiatzak 28 | 21:30

Travellin' Brothers

BILBO | Kafe Antzokian

maiatzak 28 | 22:00

Capsula eta Feline

BERMEO | Kafe Antzokian

maiatzak 28 | 22:00

Guerrilla Urbana eta Stupid Fuckin People

ANDOAIN | Gaztetxean

maiatzak 28 | 22:00

Mainlander eta El Intachable Rony

AZPEITIA | Sanagustinen

maiatzak 28 | 22:00

Ødei

ZARAUTZ | Lege Zaharren plazan

maiatzak 28 | 22:00

Literaturiaren barruan

Asgarth

DONOSTIA | Añorgako zineman

maiatzak 28 | 22:00

Giante eta Han

ELORRIO | Ateneon

maiatzak 28 | 22:30

Fundación Tony Manero

PASAIA | Antxoko Alamedan

maiatzak 28 | 22:30

Susan Santos

BILBO | Crazy Horsen

maiatzak 29 | 13:00

Barre Ikara

SESTAO | Gaztetxean

maiatzak 29 | 13:00

Zarena Zarelako eta Pauline eta Juliette

BIDARTE | Kirolak-en

maiatzak 29 | 17:00

Piztiak

TOLOSA | 3 tabernan

maiatzak 29 | 18:00

Olatua Hirukotea

DONOSTIA | Tabakaleran

maiatzak 29 | 19:00

Mariaren Bihotza Abesbatza

DONOSTIA | Viktoria Eugenian

maiatzak 29 | 19:00

Andrés Calamaro

BILBO | Euskaldunan

maiatzak 29 | 19:00

Quique Gonzalez

BILBO | Arriagan

maiatzak 29 | 19:00

Naroa Intxausti, Marife Nogales eta German Ormazabal

BASAURI | Socialen

maiatzak 29 | 19:00

Pablo Sorozabalen 125. urteurrena

Esteban Landart organista

LEGAZPI | Parrokian

maiatzak 29 | 19:00

Aldapeko basque latin jazz

IRUN | Amaia KZn

maiatzak 29 | 19:00

'Arabatik Arabara'

LAUDIO | Aldai plazako karpan

maiatzak 29 | 19:00

Laudioko Banda

Jazzy Leap

IRUñEA | Baluarten

maiatzak 29 | 19:00

Amak

IRURA | Plazan

maiatzak 29 | 19:00

La Carrocería

BILBO | Camposen

maiatzak 29 | 19:30

Wiegedood

BILBO | Stage Liven

maiatzak 29 | 20:00

Praying Mantis eta Oxido

PORTUGALETE | Grooven

maiatzak 29 | 20:00

Parientes

DONOSTIA | Dokan

maiatzak 29 | 20:00

Ben Vaughn Quintet eta The Lookers

IRUñEA | Zentralen

maiatzak 29 | 20:30

The Ocean, PG.Lost eta Psychonaut

BILBO | Stage Liven

maiatzak 30 | 18:30

Ben Vaughn Quintet

BILBO | Musika Eskolan

maiatzak 31 | 20:30

Francisco Escudero kontserbatorioko ikasleak

DONOSTIA | San Telmon; bigarren emanaldia, 19:00etan

ekainak 1 | 17:00

Gustavo Costa, Sarah Rasines, eta Miguel A. Garcia eta Ibon RG

BILBO | Biran

ekainak 1 | 19:30

Camerata Ireland

GASTEIZ | Principal antzokian

ekainak 1 | 19:30

Xabi Haiet

BAIONA | Atalante zinegelan

ekainak 1 | 20:00

'La belleza / Biber 1681'

IRUñEA | Baluarten

ekainak 1 | 20:00

Macondo Bikotea

DONOSTIA | Orfeoiaren egoitzan

ekainak 2 | 19:00

'Xabier Lete gogoan'

AREATZA | The Quiet Corner tabernan

ekainak 2 | 19:30

Arratiarrak ariko dira

Ekiñe

GASTEIZ | Oihanederren

ekainak 2 | 19:30

DONOSTIA | Kursaalean (gaur eta bihar)

2022-06-02tik 2022-06-03ra. | 19:30

Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Tahures Zurdos

BILBO | BBK aretoan

ekainak 2 | 20:00

Fleetwood Mac eta Pretenders omenaldia

BILBO | Azkenan

ekainak 2 | 20:00

Orgazing

BILBO | Indautxuko plazan

ekainak 2 | 20:00

De la Rubia, Hernandez, Fortia, Lopez

BILBO | Jazzonen

ekainak 2 | 20:00

Borja Intentandolo

BILBO | Biran

ekainak 2 | 20:00

BILBO | Kafe Antzokian

ekainak 2 | 20:00

IRUñEA | Erraldoien patioan

ekainak 2 | 20:00

Kantu eta Hitza egitarauaren barruan

Maria Ruiz

DONOSTIA | Dokan

ekainak 2 | 20:30

BILBO | Kafe Antzokian

ekainak 2 | 21:30

La Dame Blanche

DONOSTIA | Dabadaban

ekainak 2 | 21:30

GASTEIZ | Jimmy Jazzen

ekainak 2 | 21:30

Bilboko Udal Musika Banda

BILBO | Areatzan

ekainak 3 | 19:00

Nuria Culla

DONOSTIA | Okendo kultur etxean

ekainak 3 | 19:00

'El musical de los 80 y 90'

BILBO | Camposen

ekainak 3 | 19:30

Pink Factory Band

BILBO | Azkenan

ekainak 3 | 19:30

Big 4 Tribute

BILBO | Santana 27n

ekainak 3 | 20:00

Gisele Jackson

LEIOA | Kultur Leioan

ekainak 3 | 20:00

The Oldians+ eta Broken Brothers Brass Band

GERNIKA-LUMO | Lizeon

ekainak 3 | 20:00

Cupido

BILBO | BBK aretoan

ekainak 3 | 20:00

Idoia

BALMASEDA | La Enkartada fabrikako museoan

ekainak 3 | 20:00

'Arineketan'

ZUMARRAGA | Zelai Ariztin

ekainak 3 | 20:15

Inar Sastre eta Jagoba Astiazaran

Alvaro Sanz

BILBO | Shaken

ekainak 3 | 20:30

Razkin eta Javi Robles

BILBO | Azkenan

ekainak 3 | 21:00

Vetusta Morla

BILBO | Bilbao Arenan

ekainak 3 | 21:00

Sonic Free Station

BILBO | Deustuko Irish Stonen

ekainak 3 | 21:00

Mugan

DONOSTIA | Tabakaleran

ekainak 3 | 21:00

Niña Coyote eta Chico Tornado

DONOSTIA | Dabadaban

ekainak 3 | 21:30

La Gripe eta Lowe

MUXIKA | Herrigunean

ekainak 3 | 22:00

Nhil

ESKORIATZA | Zaldibar antzokian

ekainak 3 | 22:00

Sofa eta Occhi di Farfalla

SEGURA | Botikaxaharrean

ekainak 3 | 22:00

Esne Beltza eta Amak

BILBO | Kafe Antzokian

ekainak 3 | 23:00

'Galerna haizeak'

DONOSTIA | Euskadiko Orkestraren egoitzan

ekainak 4 | 11:00

Miramongo Matineea

The Daltonics, Lur Jota, Wreck Totem, Tiparrakers, Hernhell eta Läks

GORDEXOLA | Laugar Breweryn

ekainak 4 | 18:00

Bonberenea Ekintzak 20 urte

TOLOSA | Bobernean

ekainak 4 | 18:00

Rodeo, Sofa, Lepora, Humus, Occhi di Farfalla, Losado, Arima, Red Baleine, Tooth, Abereh, Dena, Adi!, Giante, Han eta Olariusen Brothersak

Judas Argarate

ELGOIBAR | Sotoan

ekainak 4 | 19:00

British Heavy Metal Tribute

BILBO | Santana 27n

ekainak 4 | 19:30

Immaculate Fools

GETXO | Muxikebarrin

ekainak 4 | 19:30

Arratians eta Peñaranks

GERNIKA-LUMO | Aterpe tabernan

ekainak 4 | 19:30

Kernhell, Trim eta Divina Condena

ERANDIO | Josu Murueta plazan

ekainak 4 | 20:00

Niña Coyote eta Chico Tornado, eta Aterking

BILBO | Hika Ateneon

ekainak 4 | 20:00

Ibil Bedi eta Airu

BILBO | Shaken

ekainak 4 | 20:00

Mona Rora eta Petunias

BILBO | Muellen

ekainak 4 | 20:00

Bulego

MUSKIZ | Ferrería El Pobalen

ekainak 4 | 20:00

Kotta

PORTUGALETE | ADI Musiken

ekainak 4 | 20:00

Gozategi

ARETXABALETA | Plazan

ekainak 4 | 20:00

Javi Cantero

BILBO | Muellen

ekainak 4 | 20:30

Urtz

DONOSTIA | Dokan

ekainak 4 | 20:30

Desakato

BILBO | Santana 27n

ekainak 4 | 21:00

Fondo Flamenco

BILBO | Bilbao Arenan

ekainak 4 | 21:00

The Beatles Show

BILBO | Camposen

ekainak 4 | 21:00

Confeti de Odio eta Chavales

DONOSTIA | Dabadaban

ekainak 4 | 21:00

Copernicus Dreams, El Viejo Chimango eta Treson Rock

BILBO | Kafe Antzokian

ekainak 4 | 21:30

100/25 BOS - Mikel Urdangarin

DURANGO | Landakon

ekainak 4 | 22:00

La Habitación Roja

BILBO | BBK aretoan

ekainak 5 | 01:00

XXVII. Bizkaiko Abesbatzen Eguna

SOPELA | Udaletxeko plazan

ekainak 5 | 12:15

Unidad Alavesa

GERNIKA-LUMO | Astran

ekainak 5 | 16:30

Disc Jockey

SANTURTZI | Santurtzi parkean

ekainak 5 | 18:00

Sorotan Bele Gogoan eta Areatzako Musika Banda

IGORRE | Lasarte aretoan

ekainak 5 | 19:00

Getxotar Abesbatzen Eguna

GETXO | Muxikebarrin

ekainak 5 | 19:00

Durangoko Orfeoia

DURANGO | Landakon

ekainak 5 | 19:30

Joselu Anaiak

ZAMUDIO | Herrigunean

ekainak 5 | 22:00

Gari eta Maldanbera

BILBO | Arriagan

ekainak 7 | 19:30

'Lapur(ari)ketak'

DONOSTIA | Viktoria Eugenian

ekainak 7 | 19:30

Musergo

Shellac eta Irnini Mons

DONOSTIA | Dabadaban

ekainak 7 | 21:00

Al Karpenter eta Orbain Unit

BILBO | Alhondigan

ekainak 8 | 19:00

Euskadiko Orkestra

BILBO | Euskaldunan

ekainak 8 | 19:30

Newen Afrobeat

BILBO | Kafe Antzokian

ekainak 8 | 21:00

S.A.D.- Sismtemak Arriskutsuak dira

BILBO | Fnacen

ekainak 9 | 19:00

Noran

BILBO | Muxikebarrin

ekainak 9 | 19:30

Bilbao Orkestra Sinfonikoa

BILBO | Euskaldunan

2022-06-09tik 2022-06-10ra. | 19:30

Benitez-Bover-Campisi Trio

BILBO | Jazzonen

ekainak 9 | 20:00

Mississippi Queen en trío

BILBO | Uzturre plazan

ekainak 9 | 20:00

Ether Esemble

BILBO | Indautxu plazan

ekainak 9 | 20:00

Szamana Contraste

BILBO | Juan XXIII.a plazan

ekainak 9 | 20:00

Arbeboca Quartet

BILBO | BJCn

ekainak 9 | 20:00

Guitars Unlimited

DONOSTIA | Kutxa Kultur kluban

ekainak 9 | 21:00

Eli Paperboy Reed

DONOSTIA | Dabadaban

ekainak 9 | 21:00

Empty Files eta Trigger

BILBO | Kafe Antzokian

ekainak 9 | 21:30